Тепер 24 червня: "Чому Путін так поспішає з проведенням параду", - Портников

Рішення Володимира Путіна про проведення 24 червня в російській столиці параду, який мав би відбутися 9 травня 2020 року, може здатися дивним тільки на перший погляд.

Про це у своєму блозі пише журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України.

Чому Путін так поспішає з цим парадом? Адже навіть у його рішенні, схоже, немає жодної впевненості щодо безпеки заходу. Російський президент досі не визначився стосовно термінів проведення референдуму з конституційних змін. А саме цей референдум має надати йому можливість для збереження влади в Росії на необмежений час ‒ здавалося б, куди важливіший захід, ніж парад. І акція «Безсмертний полк», яка в останні роки стала невід'ємною частиною російського пропагандистського ритуалу, пов'язаного з війною, теж перенесена і в один час з парадом не відбуватиметься. У чому ж справа?

А в тому, що Путіну, впевнений, потрібний цей парад. Парад ‒ не менший, а навіть більший доказ його легітимності, ніж якийсь там референдум. Референдум все одно проведуть, хоч поштою, якщо потрібно буде, результати підтасують, Путіна переоберуть, незадоволених розженуть, все буде добре. А ось парад...

Путіну, думаю, дуже важливо бути 24 червня 2020 року на тій же площі, на якій 24 червня 1945 року був інший кремлівський правитель ‒ Йосип Сталін. Якщо вже не вийшло 9 травня, то і 24 червня ‒ непоганий день, тому що так вимальовується пряма лінія наступності, від генералісимуса до чекіста, від правителя до правителя.

І якщо вже будувати Радянський Союз без комунізму, то чому б не скористатися сталінським досвідом? Адже і більшовицький вождь, коли почалася війна, миттю забув про комунізм, натомість згадав про Росію і навіть про Україну. І закликав співвітчизників захищати не партію, а Батьківщину. І навіть називав їх, заляканих і розтерзаних, «братами й сестрами». Ось і у Путіна такі ж «брати й сестри», нехай дивляться парад.

Тому що ніякої іншої ідеології, окрім звироднілої у «побєдобєсіє» пам'яті про перемогу, впевнений, у Путіна для своїх підданих немає, нічого його з ними не об'єднує. Навіть боротьба з пандемією, як бачимо, не об'єднала: правитель сховався в одній зі своїх резиденцій і не показується. А москвичі гуляють за графіком.

Ну і ще, звичайно, Крим. Це теж ‒ від Сталіна. Теж бажання бути «збирачем земель». Сталін на параді 24 червня 1945 року був правителем, який не тільки війну виграв, але й територію своєї імперії розширив, перетворив половину Європи на радянську вотчину, приєднав до Радянського Союзу території інших країн, не цікавлячись їхньою згодою. І не тільки згодою переможених, а й згодою звільнених від нацизму.

Путіну, напевно, теж дуже хочеться так. Тому він і почав із Криму. Парад і Крим ‒ два стовпи, на яких, схоже, тримається його режим та його уявлення про владу.

З архіву ПУ. Окупанти в Севастополі "нервно курят": В Україні успішно випробовували оновлені протикорабельні крилаті ракети (відео)

субота, 11 липень 2020, 23:30

Те, що російські зброярі створювали більше 25 років, українські розробнику КБ "Луч" примудрились виконати за шість років. Аби політична підтримка вищого керівництва держави не слабшала за нового президента, наголошує експерт. За його інформацією, ракет...

Навіть якщо би Зеленський був ефективним президентом, у нього все одно був би дуже маленький рейтинг, - Портников

субота, 11 липень 2020, 23:26

Рейтинг Володимира Зеленського не врятує ні перезавантаження уряду, ні парламенту. Віталій Портников заявив, що рейтинг президента України Володимира Зеленського не зможе врятувати ніхто і ніщо. Про це журналіст розповів у етері програми "Суботній полі...