Вірменія підписала Римський статут у 1999 році, але не ратифікувала його. Цьогоріч 1 вересня уряд направив до парламенту проєкт про затвердження.
У вівторок було ратифіковано Римський статут Міжнародного кримінального суду.
Таким чином Вірменія зобов'язується виконувати рішення про ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна.
У Кремлі прокоментували угоду з Вірменією щодо Римського статуту, пише агентство "Анадолу".
"Вірменія – дружня держава, наш партнер. І, звичайно, у нас багато спільного з братнім вірменським народом. І ми не сумніваємося, що вона об'єднається назавжди. Але при цьому, звичайно, у нас виникнуть додаткові питання до нинішнього керівництва Вірменії. Вони були передані вірменській стороні заздалегідь", - сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Він наголосив, що Росія досі вважає, що це неправильне рішення з точки зору двосторонніх відносин.
17 березня, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої у справах дітей у РФ Марії Львової-Бєлової.
24 березня Конституційний суд Вірменії визнав, що зобов'язання за Римським статутом відповідають конституції країни.
У квітні у Вірменії заявили, що попри ратифікацію Римського статуту, яким керується Міжнародний кримінальний суд, уряд країни "не має наміру та бажання" арештовувати Путіна.
1 вересня уряд Вірменії надіслав Римський статут до Національних зборів на ратифікацію.
5 вересня Росія почала вимагати, щоб влада Вірменії пояснила бажання ратифікувати Римський статут.
13 вересня прем'єр-міністр Микол Пашинян оголосив, що Вірменія повністю ратифікує Римський статут та наголосив, що це не має відношення до відносин країни з РФ.
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...