Тепер можна і Путіна в гості запрошувати: Вірменія ратифікувала Римський статут і зобов'язалась виконувати рішення Міжнародного кримінального суду. Кремль відреагував

3 жовтня під час засідання парламенту опозиційні фракції "Вірменія" та "Честь маю" бойкотували обговорення Римського статуту та залишили залу, проте рішення було прийняте Про це інформує Trend.az.

Вірменія підписала Римський статут у 1999 році, але не ратифікувала його. Цьогоріч 1 вересня уряд направив до парламенту проєкт про затвердження.

У вівторок було ратифіковано Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Таким чином Вірменія зобов'язується виконувати рішення про ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна.

У Кремлі прокоментували угоду з Вірменією щодо Римського статуту, пише агентство "Анадолу".

"Вірменія – дружня держава, наш партнер. І, звичайно, у нас багато спільного з братнім вірменським народом. І ми не сумніваємося, що вона об'єднається назавжди. Але при цьому, звичайно, у нас виникнуть додаткові питання до нинішнього керівництва Вірменії. Вони були передані вірменській стороні заздалегідь", - сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Він наголосив, що Росія досі вважає, що це неправильне рішення з точки зору двосторонніх відносин.

Що передувало

17 березня, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої у справах дітей у РФ Марії Львової-Бєлової.

24 березня Конституційний суд Вірменії визнав, що зобов'язання за Римським статутом відповідають конституції країни.

У квітні у Вірменії заявили, що попри ратифікацію Римського статуту, яким керується Міжнародний кримінальний суд, уряд країни "не має наміру та бажання" арештовувати Путіна.

1 вересня уряд Вірменії надіслав Римський статут до Національних зборів на ратифікацію.

5 вересня Росія почала вимагати, щоб влада Вірменії пояснила бажання ратифікувати Римський статут.

13 вересня прем'єр-міністр Микол Пашинян оголосив, що Вірменія повністю ратифікує Римський статут та наголосив, що це не має відношення до відносин країни з РФ.

У Дніпрі знайшли тіло загиблого чоловіка, кількість жертв в області зросла, - очільник ОВА

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:53

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що в Дніпрі знайшли тіло ще одного загиблого чоловіка. Таким чином кількість жертв російської атаки в області зросла до восьми, інформують Патріоти України. «Третій загиблий у Дніпрі. Рятувальники ви...

Трамп заявив, що для США важливе виживання України, і розкритикував європейців за... недостатню допомогу

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:41

Колишній президент США Дональд Трамп, який у 2024 році також бере участь у виборчій кампанії, у своїй соцмережі Truth Social поставив запитання, "чому Європа не дає більше грошей на допомогу Україні", передають Патріоти України. "Чому Сполучені Штати в...