Тепер питань лише більшає: Хомчак повідомив, чому для ЗСУ не закупляють "Вільху"

Через дефіцит державного оборонного замовлення війська недоотримують дві третини вкрай необхідних озброєнь і техніки

Для Збройних сил України «Вільха» не є пріоритетом, через інші першорядні потреби та брак фінансування. Таку заяву зробив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак, повідомляють ПУ з посиланням на Defense Express.

Як зазначено, у Генштабі доводиться обирати лише саме необхідне для військ.

«Минулого року, коли я тільки став на посаду, кажу – збираємо з військ всю потребу. От що потрібно сьогодні військам. Не військово-промисловому комплексу, бо це дві великих різниці, а військам. Тому що сьогодні війна йде там (на Донбасі) і там частинам і підрозділам потрібне щось конкретне», – розповів Руслан Хомчак.

Коли порівняли цю пораховану потребу ЗСУ і виділений фінансовий ресурс, виявилось, що від закупівлі двох третин необхідного озброєння і техніки прийдеться відмовитись.

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак

Після визначення найбільш пріоритетних напрямків низка зразків озброєння не попала в ДОЗ, включно з ракетами «Вільха».

«Коли ДОЗ верстався і вийшов на інші рівні затвердження, почалися питання – а чого ви «Вільху» не купляєте? Це ж підіймає наш оборонно-промисловий комплекс! Кажу – я вам доповідаю, тому що в мене 98 ракет «Вільха» лежить на складах і я їх сьогодні на війні не застосовую. А я вам написав те, що мені сьогодні потрібно на війні, де люди гинуть. Оце я написав. Оце мені дайте в першу чергу. Потім, давайте «Вільху», – розповів головнокомандувач.

Зазначимо, що 98 одиниць ракет «Вільха» вистачить на вісім повних залпів однієї пускової установки.

Також він відзначив, що Генштаб не зобов’язаний підтримувати ті, чи інші українські оборонні підприємства, чи окремі галузі промисловості.

Боєприпас до ракетного комплексу Вільха

ДАХК «Артем»

ДАХК «Артем», що входить до складу ДК «Укроборонпром», переходить на одноденний робочий тиждень.

Це підприємство є одним з ключових виробників ракетного озброєння України та бере участь у серійному виробництві таких високоточних систем, як «Нептун» та «Вільха».

Про причини такого важкого рішення в ексклюзивному коментарі для Defense Express повідомив очільник ДАХК «Артем» Володимир Зімін.

«На сьогодні в нас немає великих діючих контрактів по Державному оборонному замовленню, які б могли завантажити наші виробничі потужності, хоча ми освоїли та готові поставляти для МОУ такі необхідні вироби як снаряд 152-мм снаряд ОФ29 та РС-80. З першого кварталу 2021 року «Артем» вимушено переводить близько 70% працівників на одноденний робочий тиждень. Це 1200 осіб», – розповів Володимир Зімін.

Некеровані авіаційні ракети РС-80

Працювати повний тиждень залишиться лише 500-600 фахівців. Вони будуть виконувати наявні контракти, в тому числі експортні.

Як додав керівник підприємства, наразі існування ДАХК «Артем» проходить виключно завдяки іноземним замовленням. А роботи по постачанню «Вільхи» та «Нептуна» і досі знаходяться на етапі обговорення.

"Дуже задоволені їх використанням": Британія передасть Україні додаткові РСЗВ M270 - Бен Уоллес

четвер, 11 серпень 2022, 0:33

Велика Британія вирішила подвоїти кількість реактивних систем залпового вогню M270, які надає Україні. Лондон готовий передати ще три РСЗВ та боєприпаси до них. Про це заявив глава британської Міноборони Бен Уоллес у коментарі ВВС, передають Патріоти У...

"Битися доводиться з армією, яка проводить вже четверту хвилю мобілізації": У Росії заявили про "драматичне становище" своїх військових в Україні

четвер, 11 серпень 2022, 0:26

Російська армія в Україні може опинитися в "дуже драматичному становищі до кінця літа". Про це заявив член дорадчої ради Міноборони Росії, глава Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов, повідомляють Патріоти України із посиланням на Focus. З...