Теракт на Каховській ГЕС: Стало відомо, коли підтоплення Херсона сягне критичного моменту

Рівень води в Херсоні внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС вже піднявся на два метри. "Критичний момент" підняття води експерти прогнозують за 24 години. Про це на брифінгу повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, пише ТСН, передають Патріоти України.

За словами голови ОВА, у найгіршому випадку можна очікувати підняття рівня води до п’яти метрів. "Зараз ми бачимо підвищення рівня води в місті Херсоні, близько двох метрів. Орієнтовно, ця межа може підвищитись ще на метр. Тобто плюс три метри – максимальне, що може відбутися при такому витоку води. … Є загроза більшого підмиву гідростанції. Якщо це станеться, то буде зруйновано дамбу і близько за годину ми можемо побачити в Херсоні на ще плюс три метра підвищення рівня води (загалом плюс п’ять метрів – УНІАН) і це вже критична ситуація. На зараз такої ситуації немає. Це найгірший варіант, який може бути", – пояснив Прокудін.:

Після максимального підняття вода піде в лиман та море і ситуація буде поліпшуватися, прогнозує Прокудін.Постраждалих внаслідок катастрофи наразі немає, евакуація населення триває. "Ми бачимо лише один критичний момент – це мікрорайон Острів в Херсоні, де натепер евакуйовано більше 800 людей. Також є один населений пункт в Тягінській громаді, це село Тягинка, де мали евакуювати 20 осіб. Але вони внутрішньо переміщені особи, не хочуть зараз виїжджати. Тільки 6 людей згодились на евакуацію. 20 домів там підтоплено. І село Бургунка, одна вулиця, там також люди ВПО", – розповів голова Херсонської ОВА.

Після кількох років болісних вагань колективний Захід зробив свій вибір у війні, - Піонтковський

понеділок, 25 вересень 2023, 6:41

Іншого виходу зараз, ніж повна, переконлива, демонстративна перемога України над Росією, для Заходу немає. Таку думку висловив американський політолог Андрій Піонтковський в ефірі "Еспресо", передають Патріоти України. "Ви ж пам’ятаєте, який потік ста...

Ворог приречений: Російським кораблям немає де сховатися в Азово-чорноморському регіоні, - речник ВМС

понеділок, 25 вересень 2023, 6:33

Російським військовим кораблям немає де сховатися в Азово-чорноморському регіону від можливості ураження українськими захисниками. Про це речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук сказав в ефірі інформаційного марафону, пер...