"Термін демобілізація в умовах війни взагалі не застосовується": Веніславський пояснив нюанси нового закону

Термін демобілізація під час війни з РФ не є актуальним, натомість може йтися про додаткові підстави для звільнення з військової служби. Тому уряду було доручено розробити і внести на розгляд Верховної Ради відповідний закон, який і буде регулювати питання звільнення захисників, які воюють на фронті, передають Патріоти України.

Про це розповів член комітету Ради з питань нацбезпеки Федір Веніславський у відповідь на запит OBOZ.UA. Зокрема, він зазначив, що норму щодо демобілізації було виключено із законопроєкту №10449 через те, що суб’єкт права законодавчої ініціативи Кабмін звернувся з листами до Верховної Ради з проханням "вилучити ці питання і доручити Кабінету міністрів розробити окремий законопроект, пов’язаний зі звільненням".

"Я би тут казав не застосовувати термін демобілізація, тому що демобілізація в умовах війни взагалі термін не застосовується, оскільки демобілізація – це переведення загалом усього на мирний лад, а до кінця війни можемо говорити лише про додаткові підстави для звільнення з військової служби окремих категорій військовослужбовців, які протягом певного строку виконували бойові завдання", – пояснив Веніславський.

Член оборонного комітету додав, що саме тому уряд отримав доручення розробити відповідний нинішнім реаліям закон. "Ми доручили Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд парламенту відповідний закон, який буде регулювати питання звільнення з військової служби військовослужбовців, які воюють", – сказав він.

"Процес пішов": У Білому домі обговорюють дозвіл Україні бити по території РФ

неділя, 26 травень 2024, 15:18

Із США надходять неофіційні сигнали про те, що в Білому домі вже почали обговорювати рішення про надання Україні дозволу бити американською зброєю по території Росії, хоча консенсусу ще немає. Про це повідомив народний депутат Єгор Чернєв, передають Па...

У Дніпропетровській області знайшли вибухівку на електропідстанції

неділя, 26 травень 2024, 14:41

На одній із електропідстанцій у Дніпропетровській області виявлено вибуховий пристрій. Про це 26 травня повідомили в Міністерстві енергетики України, передають Патріоти України. На місце викликали саперів і поліцію. Вибухівку вдалося знешкодити, розпов...