Термін демобілізація під час війни з РФ не є актуальним, натомість може йтися про додаткові підстави для звільнення з військової служби. Тому уряду було доручено розробити і внести на розгляд Верховної Ради відповідний закон, який і буде регулювати питання звільнення захисників, які воюють на фронті, передають Патріоти України.
Про це розповів член комітету Ради з питань нацбезпеки Федір Веніславський у відповідь на запит OBOZ.UA. Зокрема, він зазначив, що норму щодо демобілізації було виключено із законопроєкту №10449 через те, що суб’єкт права законодавчої ініціативи Кабмін звернувся з листами до Верховної Ради з проханням "вилучити ці питання і доручити Кабінету міністрів розробити окремий законопроект, пов’язаний зі звільненням".
"Я би тут казав не застосовувати термін демобілізація, тому що демобілізація в умовах війни взагалі термін не застосовується, оскільки демобілізація – це переведення загалом усього на мирний лад, а до кінця війни можемо говорити лише про додаткові підстави для звільнення з військової служби окремих категорій військовослужбовців, які протягом певного строку виконували бойові завдання", – пояснив Веніславський.
Член оборонного комітету додав, що саме тому уряд отримав доручення розробити відповідний нинішнім реаліям закон. "Ми доручили Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд парламенту відповідний закон, який буде регулювати питання звільнення з військової служби військовослужбовців, які воюють", – сказав він.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...