"Термін "сепаратисти" - некоректний": У прокуратурі Нідерландів визнали наявність військ Росії на Донбасі

Розслідування показало, що багато хто з бойовиків "ДНР" і "ЛНР" були не українці, яких спонукало бажання відокремитися.

Представниця прокуратури Нідерландів Деді Вуй-а-Цой, виступаючи на процесі у справі про збитий малайзійський Boeing МН17 у Гаазі, заявила, що на Донбасі воюють не сепаратисти, а кадрові російські військові. Про це йдеться в хроніці засідання 8 червня, опублікованій на сайті "Ґрати", повідомляють Патріоти України.

Зазначається, що свій виступ прокурорка почала з огляду ситуації на Донбасі до 17 липня 2014 року. Вуй-а-Цой констатувала, що рейс МН17 збили в зоні військових дій. "На Сході України в той час тривав збройний конфлікт між українським урядом і декількома озброєними групами. Цьому конфлікту з лютого 2014 року передували захоплення урядових будівель у Донецькій і Луганській області та формування збройних груп. Ці групи заявили, що їхня мета – незалежність частини України і об'єднання з Російською Федерацією", – цитують нідерландську прокурорку.

Крім того, вона сказала, що зазначені угруповання почали використовувати структурне насильство проти влади і також стосовно цивільних осіб, які не підтримували їхніх дій. "І хоча в ЗМІ учасників цих збройних груп зазвичай називали "сепаратистами", розслідування показало, що багато хто з бойовиків "ДНР" і "ЛНР" були не українці, яких спонукало бажання відокремитися. Часто ці бійці – громадяни РФ, які приїхали до України воювати. І термін "сепаратист" – не найкращий для того, щоб застосовувати його стосовно всієї ситуації", – наводиться в тексті ще одна цитата Вуй-а-Цой.

ОРДЛО як плацдарм для російського вторгнення

четвер, 20 січень 2022, 12:18

Традиційна тактика РФ: створення штучного прецеденту (приводу) для вторгнення, власне вторгнення – і укладання договорів спільної охорони «кордонів"» і натомість одностороннього визнання Росією даних квазіутворень. Сукупність наведених вище факторів дає п

Британія надала Україні 2000 протитанкових гранатометів і готова дати ще більше озброєння

четвер, 20 січень 2022, 11:21

Лондон сподівається, що його приклад надихне інших членів НАТО, котрі наразі коливаються через передбачуване невдоволення Москви. Британія готова передавати для Києва ще більше озброєнь, запевнив голова британського Міноборони Бен Воллес. За його даним...