"Термін "сепаратисти" - некоректний": У прокуратурі Нідерландів визнали наявність військ Росії на Донбасі

Розслідування показало, що багато хто з бойовиків "ДНР" і "ЛНР" були не українці, яких спонукало бажання відокремитися.

Представниця прокуратури Нідерландів Деді Вуй-а-Цой, виступаючи на процесі у справі про збитий малайзійський Boeing МН17 у Гаазі, заявила, що на Донбасі воюють не сепаратисти, а кадрові російські військові. Про це йдеться в хроніці засідання 8 червня, опублікованій на сайті "Ґрати", повідомляють Патріоти України.

Зазначається, що свій виступ прокурорка почала з огляду ситуації на Донбасі до 17 липня 2014 року. Вуй-а-Цой констатувала, що рейс МН17 збили в зоні військових дій. "На Сході України в той час тривав збройний конфлікт між українським урядом і декількома озброєними групами. Цьому конфлікту з лютого 2014 року передували захоплення урядових будівель у Донецькій і Луганській області та формування збройних груп. Ці групи заявили, що їхня мета – незалежність частини України і об'єднання з Російською Федерацією", – цитують нідерландську прокурорку.

Крім того, вона сказала, що зазначені угруповання почали використовувати структурне насильство проти влади і також стосовно цивільних осіб, які не підтримували їхніх дій. "І хоча в ЗМІ учасників цих збройних груп зазвичай називали "сепаратистами", розслідування показало, що багато хто з бойовиків "ДНР" і "ЛНР" були не українці, яких спонукало бажання відокремитися. Часто ці бійці – громадяни РФ, які приїхали до України воювати. І термін "сепаратист" – не найкращий для того, щоб застосовувати його стосовно всієї ситуації", – наводиться в тексті ще одна цитата Вуй-а-Цой.

"Як посіпаки Кремля в Німеччині привласнюють мільйони євро європейських платників податків", - блогер

середа, 3 березень 2021, 23:12

Залишається лише сподіватись, що німецька правоохоронна система впорається з кремлівською пропагандою та мережею агентів. Незважаючи на масштабну інформаційну війну Росії проти Німеччини, Берлін продовжує непохитно підтримувати Україну на міжнародній а...

З архіву ПУ. "Діяти відкрито": Росіяни пропонують повномасштабно вдарити по Україні, як по турках у Сирії

середа, 3 березень 2021, 23:05

У російському інтернет-просторі на деяких джерелах з'явилася досить цинічна ідея, яка розкриває справжню сутність так званих "братських" настроїв окремих росіян. Після скоєного російсько-сирійського авіаудару по турецьким позиціям в Ідлібі 27 лютого 20...