Міністерстві закордонних справ України заявили про неприпустимість застосування фізичної сили до Михеїла Саакашвілі – колишнього президента Грузії, який має громадянство України.
Як повідомляє МЗС України, 11 листопада заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький зустрівся із послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі.
Зокрема, заступник міністра довів до відома грузинської сторони позицію Української держави про необхідність гідного поводження з українським громадянином Міхеїлом Саакашвілі та неприпустимість застосування до нього фізичної сили.
Точицький наголосив, що Україна і надалі приділятиме особливу увагу дотриманню прав Саакашвілі, які Грузія зобов’язана гарантувати відповідно до норм міжнародного права.
Всі подробиці інциденту Саакашвілі описав у листі, який зачитав його адвокат Ніко Гварамія
"Мене витягли з машини, повалили на землю (...) і кілька разів вдарили по шиї. Мене тягнули за волосся, і, звичайно ж, в цей час я чинив опір", - написав політик.
За словами Міхо, в тюремній лікарні він зустрівся "зі схожим на злочинця" фельдшером, який намагався щось вколоти.
"Моя реакція була спровокована всіма цими образами та насильством. Всі діяли як справжні злочинці", - пояснив Саакашвілі.
При цьому він уточнив, що на контакт з лікарями не йде, відмовляється від будь-яких маніпуляцій та вимагає зустрічі зі своїм особистим лікарем. Також політик вважає, що його перевезли в тюремну лікарню, щоб фізично знищити "за наказом Путіна".
8 листопада на 39-й день голодування екс-президента Грузії, голову виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі було транспортовано з в'язниці Руставі до медичного закладу для обвинувачених і засуджених №18 (Глданська в'язниця). Адвокати і прихильники екс-президента назвали проведену операцію "викраденням".
Україна розчарована таким кроком грузинської влади. Міністерство закордонних справ направило Грузії ноту з цього приводу і закликало грузинську сторону невідкладно перевезти громадянина України Саакашвілі в цивільний медичний заклад, де були б всі необхідні можливості для надання належної медичної опіки та екстреної допомоги.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: