Початковий сценарій Кремля полягав у приведенні до влади в Білорусі свого ставленика, ексголови місцевої філії "Газпромбанка" Віктора Бабарико, на що навіть давали згоду Світлана Тіхановська й представник Координаційної Ради Павло Латушко. За умови, що його повноваження будуть тимчасовими. Але Володимир Путін прийняв особисте рішення - за будь-яку ціну утримувати при владі Олександра Лукашенко. З такою завою виступив політолог Андрій Піонтковський (Вашингтон, США) в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, передають Патріоти України.
"Москва була невдоволена Лукашенком. Той не йшов на інтеграцію - зі своїх міркувань, егоїстичних. Йому не хотілося ставати мінським секретарем обкому, він хотів бути диктатором європейської держави. Москва спонсорувала свого кандидата вірного - це Віктор Бабарико. Там (в Білорусі - ред. ) 15 років "Газпром" очолював. І в перші дні після виборів у Москві домінувала школа думки, яка пропонувала змістити Лукашенко напівсиловим шляхом, спираючись на народне обурення та поставити Бабарико", - зазначив експерт.
Тоді російське ТБ, за словами політолога, протягом декількох днів "викривало Лукашенка в жорстокості", а відомі кремлівські спікери, зокрема Познер і Співаков, обурювалися звірствами по відношенню до мирних протестувальників.
"Але перемогла точка зору Путіна, який понад усе на світі боїться прецеденту повалення диктатора в результаті народного повстання. І Москва реліша зв'язати себе з Лукашенком", - сказав Піонтковський.
На його думку, тим самим Росія зробила собі лише гірше, оскільки протягом всієї осені в Білорусі зростають антиросійські настрої. "Москва невідворотньо віддаляє від себе білоруське суспільство й білоруський народ", - підкреслив Піонтковський.
Своєю чергою Тихановська, Латушко та інші помітні фігури білоруської опозиції, як заявив Піонтковський, "відкритим текстом фактично пропонували Москві: "Ми згодні, в якості перехідного періоду, на кандидатуру Бабарико. Примусьте Лукашенка звільнити Бабарико, приберіть самого Лукашенка й Ви побачите, що Бабарико переможе на перших виборах".
"Ці надії не виправдалися. Москва піде до кінця з Лукашенком - до Нюрнберга, до Гааги", - підсумував Андрій Піонтковський. При цьому він окремо наголосив, що нинішня мирна білоруська революція викликана об'єктивними передумовами і зараз зароджується нова проєвропейська білоруська політична нація.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...