Тільки тимчасово: Україна перестала вважати ОТП Банк та грецькі компанії спонсорами війни

Україна призупинила статус міжнародних спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників. Рішення ухвалили у зв'язку з початком переговорів з цими компаніями про припинення будь-якої співпраці з Росією. Крім того, українська сторона розраховує уникнути подальшого блокування Грецією та Угорщиною важливих рішень на рівні ЄС. Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), передають Патріоти України.

Якщо переговори не сприятимуть результатам, статус компаній буде відновлено. Поки що ж на порталі "Війна та санкції" у розділі "Міжнародні спонсори війни" ці шість компаній матимуть тимчасово призупинений статус. "Далі виняток із переліку залежатиме від виконання зазначених умов", – наголосили в НАЗК.

Умови були прописані у проекті "Війна та санкції" із самого початку. Так, щоб бути виключеною з реєстру, компанія повинна:

  • або вийти з російського ринку та припинити ведення бізнесу із Росією;
  • або надати реалістичний досяжний у короткостроковій перспективі план виходу разом із письмовими та публічними гарантіями забезпечити його виконання до певної дати;
  • або припинити всі господарські операції у Росії, залишивши там лише формальну присутність, обумовлену складнощами виходу.

При цьому у відомстві розраховують, що рішення припинить шантаж Угорщини. Ця країна, нагадаємо, зараз блокує виділення 500 млн євро військової допомоги ЄС Україні. Крім того, НАЗК сподівається, що Греція тепер не зможе блокувати майбутній 12-й пакет санкцій ЄС.

Скільки літаків А-50 залишилося в Росії? Відповідь Повітряних сил

субота, 24 лютий 2024, 11:50

Учора, 23 лютого, Сили оборони України знищили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Тепер у Росії лишилося менше восьми таких одиниць. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону. «Успіхи, які сьогодні...

"Для мене велика честь бути тут": Борис Джонсон прибув до України

субота, 24 лютий 2024, 11:44

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон приїхав до України у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії. Він висловив упевненість, що наша країна переможе і вижене путінську армію. При цьому він додав, що Захід має продовжувати над...