Тюрма народів посилює "держимордство": ​У Росії збираються зробити обов'язковою реєстрацію смартфонів

Обов'язковою реєстрація стане вже з 1 липня наступного року. І вона буде платна.

У тексті законопроекту йдеться, що в Російській Федерації вводиться платна реєстрація всіх гаджетів, які працюють в мережах операторів стільникового зв'язку і мають міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання IMEI, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.

Автори законопроекту пояснюють, що обов'язкова реєстрація електронних пристроїв нібито допоможе більш ефективно боротися з крадіжками смартфонів. Крім того, це полегшить життя офіційним дистриб'юторам, оскільки обмежить непрямі поставки техніки в країну.
Слід зазначити, що платною процедура буде тільки лише для нових пристроїв. Однак реєструвати доведеться і техніку, яку громадяни ввозять з-за кордону самостійно.
В іншому випадку оплачувати реєстрацію будуть дистриб'ютори. Вартість реєстрації невисока - на даний момент автори законопроекту пропонують обмежитися 100 рублями. Щоправда, для смартфонів з 2 сім-картами доведеться реєструвати обидва IMEI, і, відповідно, заплатити доведеться вже 200 рублів. Гаджети, які не пройшли реєстрацію, будуть блокуватися мобільними операторами.

Росія досягла стелі: Безсмертний висловився про масовані удари балістикою по Україні

неділя, 28 червень 2026, 21:25

РФ вже три місяці поспіль демонструє свої спроможності щодо завдання масованих ударів по Україні - 600 безпілотників і 70 ракет протягом місяця. Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Респуб...

Росія втрачає ще одного лояліста в Європі: Президент Сербії Вучич на фоні потужних протестів оголосив про свою відставку

неділя, 28 червень 2026, 20:19

Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...