Томенко розповів, як Шарія і Ко залишили без грошей, а також скільки заощадить Україна через скорочення фінансування політпартій

Західні експерти розкритикували такий крок України, вказавши, що це заважатиме розбудові неолігархічних політпроєктів

Законопроект про скасування державного фінансування партій, що не потрапили до Верховної Ради, дозволить заощадити для бюджету України 1,5 млрд грн.

Про це розповів в ефірі ObozTV політик і громадський діяч Микола Томенко, який ініціював петицію президенту про скорочення фінансування партій. Відзначимо, що прихильники ініціативи були, зокрема, незадоволені фінансуванням "Партії Шарія", яка, на їхню думку, веде антиукраїнську діяльність.

"Перший крок дуже важливий. Ми вітаємо ініціативу президента, який нас підтримав, і рішення Верховної Ради. Для розуміння наших телеглядачів хочу сказати, що ціна цього рішення – 1 млрд 554 млн грн бюджетних грошей за 5 років", – повідомив політик.

Томенко зазначив, що наступним кроком має стати "більш радикальне скорочення бюджетних грошей у країні, яка воює, яка бідна, корупційна". За його словами, в ідеалі необхідно скасувати державне фінансування і парламентським партіям.

"Але можливий компроміс, на який ми готові піти з владою – упорядкування цих коштів, скорочення вдвічі для партій, які подолали 5% бар'єр... Наша позиція така – ми категорично проти витрати бюджетний коштів на рекламу політиків. Перший крок зроблено, наступний крок – подальше скорочення фінансування з цільовим призначенням і жорстким контролем", – додав він.

Напередодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт, внаслідок котрого фінансування втратили 6 політсил, які набрали на виборах до Верховної Ради більше 2%, але не подолали прохідний бар'єр у 5%. Це партії "Сила і честь", "Опозиційний блок", "Партія Шарія", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Українська стратегія Гройсмана" і ВО "Свобода".

Нещасні навіть не почули сигнал тривоги: Окупанти у Харкові вдарили ракетою по будинку, де жили люди з вадами слуху

четвер, 18 серпень 2022, 0:28

Російські окупанти вночі, 17 серпня, ракетою обстріляли гуртожиток. У цьому будинку мешкали люди з вадами слуху, а тому частина потерпілих не могли почути сигнал повітряної тривоги. Про це повідомила радниця голови Харківської облради, волонтерка Натал...

"Озбройте Україну, доки не пізно": Американські дипломати, експерти і військові закликали Байдена діяти рішучіше

середа, 17 серпень 2022, 23:42

Близько 20 експертів і фахівців з національної безпеки закликали США поставити Україні більше зброї, заявивши, що війна знаходиться в "вирішальному моменті". У статті для The Hill вони заявили, що бездіяльність означає "ненавмисне виривання поразки з п...