Тому, що послідовна: Венедіктова порушила проти Порошенка провадження

Адвокати екс-президента Ілля Новіков та Ігор Головань вже відреагували на повідомлення з ОГПУ.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова відкрила провадження про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені. Про це повідомляє прес-центр ОГПУ, передають Патріоти України.

Йдеться про видання указів глави української держави від 10 листопада 2017 року № 357/2017 і від 7 травня .2019 № 195/2019 про призначення суддів Верховного суду. У зверненні співробітників суду йдеться, що підстави для видання президентових указів і призначення ним суддів не відповідають нормам Конституції України й Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

"До того ж судді були призначені не в Верховний суд, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а в касаційні суди, неконституційність яких була визнана рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України", – уточнили в ОГПУ.

Також у зверненні працівники Верховного суду вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату "у зв’язку з так званою ліквідацією Верховного суду". Зазначені дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. Ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) КК України.

Проведення досудового розслідування у п’ятьох кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату ДБР. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюватимуть прокурори ОГПУ.

При цьому прес-центр ОГПУ не назвав імені фігуранта справи, проте в датах видання указів президентом був Петро Порошенко. Це вже не перше кримінальне провадження проти п’ятого президента України. Більшість із них були розпочаті за заявами екс-заступника голови Адміністрації президента часів режиму Януковича Андрія Портнова.

Порошенкові адвокати Ілля Новіков та Ігор Головань вже відреагували на повідомлення з ОГПУ. Так, у п’ятого президента України переконані, що кримінальне провадження, ініційоване генпрокуроркою проти Порошенка щодо призначення за його президентської каденції суддів Верховного суду – це спроба дискредитувати Верховний суд як інституцію та встановити над ним контроль перед критично важливим для держави розглядом справи щодо націоналізації "Приватбанку".

"Очевидно, що ці спроби дискредитують Верховний суд і всіх суддів Верховного суду. Це безумовно є спробою встановити додатковий контроль над Верховним судом і над суддями, як будь-яка кримінальна справа, яка дозволяє викликати людей на допити, проводити слідчі дії, тиснути в різний спосіб. Це означає, що на тлі розвитку ситуації зі справою "Приватбанку", яка дуже чутлива для президента Зеленського, Офіс президента отримує додаткові важелі контролю над правосуддям в Україні", – наголосив Новіков.

"Це однозначно продовження тренду політичних переслідувань, які відбувались усі останні місяці. І в той час, коли Венедіктова була виконувачкою обов`язків директора ДБР, і коли це місце займав Труба. Це все одна й а сама історія. Конкретно це рішення – це спроба загорнути в нову обгортку ту абсолютно провальну ситуацію, яка розвивалася напередодні відставки генпрокурора Рябошапки", – нагадав Новіков.

Він також зауважив, що опубліковані проєкти підозр, які Венедіктова намагалася підписати в Рябошапки, ексгенпрокурор відхилив як "юридичний треш". "Я можу з ним лише погодитись – це дійсно юридичний треш, намагання переводити у кримінальну площину питання конституційних повноважень президента із призначення суддів", – наголосив Новіков.

Головань зазначив, що з юридичних позицій провадження Венедіктової – це юридичний абсурд. А статті, на які посилається генпрокурорка, підслідні не ДБР, а винятково НАБУ: "Венедіктова відверто незаконно передала відверто протиправне провадження своїм колишнім підлеглим до ДБР, що є спеціалізованою організацією для здійснення незаконних кримінальних проваджень і політичних переслідуван".

"Ми вже звернулися із клопотанням до генпрокурорки припинити порушення закону й передати це провадження до НАБУ, де його мають негайно закрити", – додав Головань.

Хіти тижня. "Їх зацікавила колекція Пороха, але не цікавлять колекції Табачника, Медведчука. Дебеерівська ср...нь повинна на колінах просити вибачення", - український письменник

понеділок, 1 червень 2020, 11:30

Музей Івана Гончара давно став для всіх свідомих українців своєрідною святинею, одним із центрів українства. "Ніхто не любить політиків-слабаків. А наш Цахес саме такий. Те, що він сьогодні влаштував зі своєю штатною мадам Пупкіною, видає всі його хвор...

Хіти тижня. Коломойський працює: Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібно відновити, - НКРЕКП

понеділок, 1 червень 2020, 10:00

Як при цьому Україна роками обходилась без такого "костиля" до появи лобіста Героса, як і моральність "торгівлі на крові" у некритичній для виживання енергетики царині регулятор не коментує. Нацкомісія з енергетики і тарифів (НКРЕКП) виступає за віднов...