
Для боротьби з кіберзлочинністю в Україні збираються дозволити використання електронних доказів. Для цього українських провайдерів зобов'яжуть розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті, передають Патріоти України з посиланням на законопроект №4004, опублікований на сайті Ради.
Авторами законопроекту, який зареєстрований в парламенті, зазначено нардепа від "Слуги народу" Денис Монастирський та ще 13 депутатів.
Провайдерів телекомунікацій мають намір зобов'язати за власні кошти встановлювати в своїх мережах техзасоби, які необхідні для проведення негласних слідчих (розшукових) дій. З їх допомогою слідчі отримають доступ до інформації про зв'язок, абонента, отримання та маршрут передачі інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.
У законопроекті визначено термін електронних доказів, до яких можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи і т.д., віртуальні активи, сайти, текстові, графічні, голосові повідомлення, метадані та бази даних.
Крім того проект закону визначає порядок спеціальної конфіскації віртуальних активів. Зокрема, відповідно до законопроекту, віртуальні активи, які були предметом кримінального злочину чи іншого суспільно небезпечного діяння, конфіскуються, крім тих, що повертаються законному власнику. У Росії таке законодавче нововведення вже запроваджено.
Під час відкриття погруддя Івана Мазепи у Києво-Печерській лаврі президент заявив, що Україна відновлює історичну справедливість. При цьому голова держави зазначив, що погруддя у Лавры замало для великого сина і проєвропейського поводиря українського н...
26 червня 2026 року було підтверджено повернення атомного ракетного крейсера "Адмірал Нахімов" класу "Кіров" Військово-морського флоту Росії до рідного порту Сєвероморськ – вперше за 29 років перебування поза ладом на модернізації, передають Патріоти У...