Трамп диктує правила: США тиснуть на Київ, щоб змінити умови угоди про надра на більш невигідні для України, - FT

Адміністрація Дональда Трампа намагається розширити свої економічні вимоги до Києва і змінити умови доступу США до критично важливих корисних копалин та енергетичних активів в Україні, передають Патріоти України з посиланням на газету Financial Times, яка спілкувалася з українськими високопосадовцами.

Деталі: За словами співрозмовників FT, Вашингтон хоче, щоб Київ погодився з детальними положеннями про те, хто володіє спільним інвестиційним фондом і контролює його, а також на ширшу сферу, яка потенційно охоплює власність США на інші економічні активи, такі як атомні електростанції в Україні.

Українські офіційні особи висловили стурбованість через те, що на них чинять тиск з метою домогтися невигідних умов у ширшій угоді, особливо після того, як Вашингтон тимчасово призупинив постачання зброї та обмін розвідданими з Києвом на початку цього місяця.

У лютому Україна і США досягли рамкової угоди про спільну розробку мінеральних ресурсів України, в тому числі нафти і газу. Проєкт угоди від 25 лютого є урізаною версією початкової пропозиції адміністрації Трампа.

Зокрема, з неї вилучили попереднє посилання на потенційні доходи від видобутку корисних копалин у розмірі 500 млрд доларів, а також виключили існуючі проєкти з видобутку корисних копалин, які вже роблять внесок у державні фінанси України.

Також в угоду додали рядок, в якому зазначено, що США "підтримують зусилля України щодо отримання гарантій безпеки, необхідних для встановлення тривалого миру".

Однак ця угода, яку Київ вважає задовільною, залишається непідписаною. За словами українських та американських посадовців, це пов’язано з тим, що обидві сторони ведуть складні переговори, що охоплюють ширші економічні та безпекові питання.

Двоє українських високопосадовців, які беруть участь у переговорах зі США щодо мінеральних ресурсів України, заявили, що адміністрація Трампа ще не представила Києву нових умов.

"Але я розумію, що... вони працюють над більшою угодою", – сказав один з посадовців, який, як і інші, говорив на умовах анонімності.

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...