"Стратегічна мета США — відірвати Росію від Китаю методом пряника та подарунків — це така ж ілюзія, якби Китай збирався відірвати від США Канаду", - пише у своєму блозі Віктор Шлінчак, голова правління Інституту світової політики, передають Патріоти України.
Обсяг двосторонньої торгівлі між Китаєм і РФ у 2024 році досяг історичної позначки у 244 мільярди доларів (1,8 трильйона юанів). При цьому об'єм в порівнянні з 2023-м виріс лише на 3%, але у попередньому, 2022 році, коли РФ не змогла взяти Україну за три дні й пішло заміщення західних товарів, товарооборот підскочив майже на 33%.
Якщо економіка диктує умови для політики, не важко здогадатися, що Китай вступить у гру рівно в той момент, коли існуватиме загроза для вигідного використання Росії як території, куди можна сплавляти свої товари та з якої є можливість викачувати ресурси.
Я уже якось писав, що найкращий сценарій для всіх полягав би в домовленостях Пекіна і Вашингтона просто поділити Росію на зони впливу, підштовхнувши її до відцентрових процесів усередині РФ. І потім тотальна демілітаризація цих усіх боліт. Але для цього Україна повинна як мінімум виграти нинішню битву. Та прекрасно розумію, що такий сценарій поки що не розглядається навіть як запасний.
Трамп хоче спробувати з Росією домовитись. Ну не хоче він чути, що ці граблі б'ють дуже боляче. Хай спробує".
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...
Президент України Володимир Зеленський підписав новий санкційний пакет, спрямований на удар по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Про це повідомляє Офіс президента, передають Патріоти України. Відповідний указ опублікували н...