
Адміністрація президента США Дональда Трампа продовжує переговори з Данією щодо розгортання трьох нових військових баз на півдні Гренландії. Про це повідомило BBC, передають Патріоти України.
Як повідомили виданню в Білому домі, «адміністрація дуже оптимістично налаштована, бо переговори рухаються у правильному напрямку».
За даними джерел, Сполучені Штати запропонували Данії та Гренландії угоду, за якою три нові військові бази будуть офіційно визнані суверенною територією США.
Стверджується, що військові об’єкти розташують на півдні Гренландії, щоб стежити «за потенційною морською активністю росії та Китаю в районі Північної Атлантики між Гренландією, Ісландією та Великою Британією.
За словами джерел, країни ще не прийшли до остаточних домовленостей, тому кількість баз може змінитися. Нові військові об’єкти, за їхніми словами, будуть розташовані на місці аеродромів та портів, оскільки «їхня модернізація обійдеться дешевше, аніж повноцінне будівництво нових об'єктів».
Повідомляється, що під час переговорів посадовці США не говорили про можливе захоплення контролю над Гренландією, про що раніше заявляв Трамп.
Зазначимо, що США вже мають одну військову базу в Гренландії — космічну базу Пітуффік, де постійно перебувають приблизно 150 військовослужбовців.
Президент США Дональд Трамп не вважає Україну стратегічним пріоритетом і прагне якнайшвидше завершити російсько-українську війну, навіть якщо це суперечитиме українським інтересам. Таку думку висловив дипломат, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол...
Банковій є про що замислитись - чи вартує гра свічок заради старих радянських винищувачів в обмін на передові технології державі, котра робить Україні "холодний душ", в той час як світ стоїть в черзі у Києві за тим самим зі своїми "пряниками". Польща ...