"Трампу не потрібні друзі мимоволі", - Портников про урок для України з війни в Сирії

"Рішення американського президента Дональда Трампа про виведення військ з Сирії, що призвело до потужного наступу турецьких військ на позиції місцевих курдів, вже викликало цілий шквал негативної реакції в світі і в самій Америці, і з боку традиційних союзників американського президента", - пише у своєму блозі Віталій Портников, передають Патріоти України, і продовжує:

"Спостерігачі помітили демонстративну підтримку сирійських курдів ізраїльським прем'єром Беньяміном Нетаньяху - близьким особистим другом Трампа. Обурення висловили і представники євангельських спільнот США - традиційного електорату Трампа. З критикою виступають найавторитетніші представники цієї групи населення, які переконують Трампа у необхідності змінити свою політику. І тільки тут, в Україні, тиша.

Сирія цікавить нас тільки тоді, коли сирійські міста бомбардує Росія і можна нагадувати світові про її людожерство. Але у всіх інших випадках криза на Близькому Сході залишається далеко від інтересів українців. А даремно.

Тому що відхід США з Сирії означає не тільки зростання ролі Росії в регіоні і світі. Він означає, що президент США відмовляється від справжніх друзів. А сирійські курди були куди більш важливі для Білого дому, ніж українці, про яких Трамп ніколи і чути не хотів. Вони зіграли важливу роль в боротьбі з "Ісламським державою" і в стабілізації ситуації на кордоні Сирії та Туреччини, а значить - і в ситуації з міграційною кризою. Вони були найефективнішим опозиційним угрупованням в Сирії, яка довела, що у диктатури Асада може бути ефективна світська альтернатива. І тепер всі ці зусилля Трамп залишив на розсуд - або на розтерзання - Ердогану.

У Києві варто було б про це задуматися. Якщо Трампу не потрібні такі друзі, як курди - так навіщо йому потрібні друзі, яких він ніколи не хотів мати, друзі мимоволі? Той, хто захоче допомогти йому у важкий момент, подяки не дочекається".

Джерело: Еспресо.ТV

Хіти тижня. Кінець все ближче: Путіна можуть повалити 5-6 гравців із "ближнього кола", останнє закрите опитування ФСБ показало катастрофічне падіння рейтингу кремлівського старця, - Піонтковський

неділя, 7 червень 2020, 2:00

Карма Сталіна переслідує і його нікчемного обожнювача та спадкоємця. Усунути з посади президента Російської Федерації Володимира Путіна можуть 5-6 осіб з числа його найближчого оточення. Вони досі не зробили цього, оскільки перебувають в стані "когніти...

Хіти тижня. "Ми маємо справу з ненормальними", - експерт про ймовірність нової кримської війни Путіна

неділя, 7 червень 2020, 1:00

Андрій Клименко – один із провідних експертів, які займаються аналізом ситуації в Криму із самого початку окупації. Андрій Клименко пояснив: «В Росії парад 9 травня на честь 75-річчя Перемоги скасували. Причина – щоби не заразити військових, слухачів в...