"Треба не відбиватися, а вести продуману, наступальну позицію": Кравчук розповів про шантаж Росії у переговорах по Донбасу

Росіяни шантажують українську делегацію в Тристоронній контактній групі вимогою змінити постанову Верховної Ради про проведення місцевих виборів. Про це голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив в інтерв'ю ТСН, передають Патріоти України.

"Є шантаж. Йде процес обговорення, прийняття рішення. Вони (російська делегація) одразу висувають питання: "Постанова ВР нехтує рішеннями ТКГ, тому ми не можемо погодитися на виконання цих рішень". Мовляв, ці рішення треба відтермінувати, поки не буде змінена постанова. Тому всі обговорення рішень і їхнє виконання ставиться в залежність від зміни постанови ВР", – пояснив Кравчук.

Росіяни шукають і шукатимуть інші ультиматуми Україні. Саме тому українській делегації потрібно бути обережною, зазначив перший президент. "Коли ми зібралися з членами нашої делегації, я відверто сказав, що немає жодних заперечень щодо того, що вони їх (ультиматуми) шукають і шукатимуть. І використовуватимуть будь-які наші неточності або навіть висловлювання.

Тому нам потрібно бути дуже обережними, дотримуватися рішень, які прийняті в ТКГ, міжнародних норм і принципів. Тому що, крім ТКГ, мінського і нормандського форматів, ніхто не скасовував норми та принципи міжнародного права", – наголосив Кравчук.

Потрібно цілеспрямовано йти в напрямку миру і не допускати "тріщинок", які можуть бути використані росіянами, підкреслив глава української делегації. "Не треба давати будь-яких приводів. Треба не відбиватися, а вести продуману, наступальну позицію у досягненні головного – миру".

Шольц лише "годує обіцянками": Німеччина за дев'ять тижнів майже не поставила Україні зброї, - Welt

неділя, 29 травень 2022, 8:17

За останні дев'ять тижнів уряд Німеччини звів до мінімуму військову підтримку України. Канцлер Олаф Шольц відмовлявся постачати Україні важке озброєння на зразок танків і бронетранспортерів, посилаючись на угоди з союзниками по НАТО. Але Німеччина з кі...

Перша партія лендлізу від США вже в Європі, а "Гарпуни" допоможуть відігнати російські кораблі, - Жданов

неділя, 29 травень 2022, 8:10

Перша партія лендлізу від США вже в Європі, а "Гарпуни" допоможуть відігнати російські кораблі. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в ефірі інформаційного марафону, передають Патріоти України. Ведучий: Резніков (міністр оборони України Олексій...