Тремтіть, скрепи: Пентагон отримає гігантський бойовий лазер, щоб збивати ракети і літаки

Випробування прототипу бойового лазера повинні відбутися не пізніше 2022 року.

Американські військові отримають потужний бойовий лазер. Ілюстрація: Defense News.

Консорціум американських компаній Dynetics і Lockheed Martin виграв тендер Армії США на розробку і збірку першого прототипу бойового тактичного лазера потужністю 100 кіловат. Як повідомляє Defense News, в конкурсі консорціум обійшов американську компанію Raytheon, передають Патріоти України.

Тендер HEL TVD (High Energy Laser Tactical Vehicle Demonstration, демонстратор тактичної машини з високоенергетичним лазером) проводився Армією США з 2016 року. Він передбачає створення мобільного бойового лазера, розміщеного на вантажній машині сімейства FMTV.
Армійські вантажівки сімейства FMTV переважно використовуються для перевезення в колонах боєприпасів, провізії та інших важливих вантажів. Передбачається, що, отримавши лазерну зброю, такі машини зможуть захищати себе не тільки від ракет і мінометних мін, а й безпілотників, вертольотів, а також невеликих літаків.
За умовами угоди, укладеної з Dynetics і Lockheed Martin, випробування прототипу бойового лазера повинні відбутися не пізніше 2022 року. В основу лазерної установки розробники мають намір покласти волоконний лазер з технологією спектрального суміщення.
У новій установці будуть використовуватися кілька лазерних випромінювачів, промені від яких будуть передаватися через оптичне волокно в спеціальний пристрій сполучення. У підсумку вийде, що кілька малопотужних випромінювачів дозволять отримати на виході промінь високої потужності. Установка потужністю 60 кіловат, виконана за таким принципом, пройшла випробування в 2017 році.
Для забезпечення бойового лазера HEL TVD енергією буде використовуватися гібридна енергетична установка, нещодавно представлена британською компанією Rolls-Royce. Ця установка, що має електричну потужність 300 кіловат і теплову ємність 200 кіловат, призначена для живлення лазерів потужністю до 100 кіловат.
У квітні поточного року повідомлялося, що китайські військові приступили до випробувань корабельної лазерної бойової установки, яка також може бути використана в складі берегової мобільної системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії. Імовірно, бойова лазерна установка здатна вражати повітряні цілі на дальності до 5 кілометрів.

ЄС не визнає вибори президента Білорусі і запроваджує саннкції

субота, 15 серпень 2020, 13:11

Українська влада поставлена у делікатну ситуацію. Зеленському важку буде догодити обом сторонам: "Мордору Плюс" - "Тайожному союзу" та колективному Заходу. Європейський Союз не визнає результати виборів президента у Білорусі, і починає роботу над запро...

З архіву ПУ. Муженко назвав прессекретарку Президента України некомпетентною провокаторкою

субота, 15 серпень 2020, 13:00

Прессекретарка президента України Юлія Мендель заявляла, що українські військові на Донбасі обстрілюють бойовиків у відповідь на провокаційні обстріли зі шкіл і лікарень. "Це дуже серйозне звинувачення у бік української армії. Це говорить або про, м'як...