"Тренувальні табори розташовувалися в горах": Оточення Назарбаєва звинуватили у створенні секретних спецслужб для повалення режиму Токаєва

У гірській місцевості Казахстану нібито кілька років існували тренувальні табори, про які Комітет національної безпеки (КНБ) знав, але не повідомляв. Не виключено, що це вплинуло на звільнення керівника КНБ Каріма Масімова президентом країни Касим-Жомартом Токаєвим.

Про те, що відомство приховувало дані про тренувальні табори, у прямому ефірі місцевого телеканалу "Хабар 24" повідомив Єрмухамет Єртисбаєв, колишній радник експрезидента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. На його думку, йдеться про "страшний державний злочин", зазначають Патріоти України.

"Національна зрада та змова полягає в тому, що протягом декількох років, виявляється, існували тренувальні табори. КНБ, який періодично знешкоджував ту чи іншу групу, про численні тренувальні табори, створені в горах, мовчав", – сказав Єртисбаєв.

Метою осіб, які тренувалися у горах, на думку ексрадника Назарбаєва, було усунення від влади Токаєва.

Єртисбаєв упевнений, що важливу роль у масових протестах відіграли "зрадники" у найвищих ешелонах влади, зокрема й у правоохоронних органах. Він вважає, що ці чиновники винні в державній зраді.

Нагадаємо, що 5 січня глава Казахстану підписав указ про зміну голови КНБ. Посаду обійняв 55-річний Єрмек Сагімбаєв, який із серпня 2021 року був начальником Служби державної охорони Республіки.

Масімов, який очолював КНБ із 2016-го, втратив посаду. Звільнений був і його заступник, за сумісництвом директор Служби спеціального призначення "А", Ануар Садикулов. Його крісло зайняв Берік Кунанбаєв.

Крім того, в мережі з'явилася інформація, що племінник експрезидента Назарбаєва Самат Абіш – колишній перший заступник голови КНБ – нібито був затриманий під час протестів в Алмати. Попередньо, дані не підтвердилися. Абіш із дочками та їхніми сім'ями нібито залишив країну.

Силовики припинять підтримувати Путіна, як тільки зрозуміють, що мова йде про їх знищення, - Яковенко

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:57

Російський опозиціонер та журналіст Ігор Яковенко не має сумнівів, що при першій серйозній поразці Кремля, наприклад звільнення Херсона, вся російська військова-поліцейська вертикаль почне розповзатися. Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо", ...

Відвоювались! У мережі показали нову партію полонених окупантів, захоплених ЗСУ (фото, відео)

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:45

Збройні сили України продовжують звільняти тимчасово окуповані РФ населені пункти. Загарбники при цьому зазнають великих втрат, а ті, яким дороге їхнє життя, масово здаються в полон, передають Патріоти України. "Нові полонені Ваньки", – підписали там р...