Третя штурмова хвиля Авдіївки почалася: Світан розкрив тактику РФ

Третя штурмова хвиля Авдіївки почалася: Світан розкрив тактику РФ

Чорноземи Донбасу поглинають техніку РФ, немов рідкий бетон, проте вона визначила для себе нову тактику - роботу на "живця", в якій ключова роль відведена артилерії. Про це заявив військовий експерт Роман Світан, передають Патріоти України.

"Третя хвиля почалася, вже тиждень як мінімум йде. Це вже зрозуміло, питання в залученні техніки", - зазначив він. За словами Світана, у Росії почалися проблеми з підтягуванням резервів через сезон дощів.

"Це Донбас, там більше пів метра чорнозему в мокрому стані - це практично рідкий бетон, який не пропустить техніку ні в якому вигляді", - уточнив експерт.

У зв'язку з цим армія РФ обрала для себе нову тактику так званих "живих штурмів". Коли техніка з великої дальності, або з доріг з твердим покриттям прикриває піхоту. Однак частіше, замість машин на колесах, в бій йде артилерія.

"А в основному це не гусенична техніка, а артилерія. Вона прикриває піхоту, яка виконує певні наступальні дії", - зазначив експерт.

Світан уточнив, що зазвичай загони такої артилерії мізерні за кількістю: один взвод налічує приблизно 30 осіб - рідкість, коли окупантів буває більше. Однак таких хвиль дуже багато. Буває за день кілька десятків йдуть напливами: по десять, по двадцять, по тридцять росіян.

"Гинуть, однозначно, відходять. Але наступні хвилі не зупиняються, є певний графік руху. Приблизно такий як Росія вже використовувала в районі Бахмута. Тоді вона також закидувала наші позиції живою силою", - уточнив він.

За словами Світана, зазвичай РФ виводить такі "хвилі" в атаку, щоб визначити позиції бойових точок ЗСУ. "Це називається робота "на живця", я б так сказав", - охарактеризував тактику РФ експерт.

Росія "сильнішає" через війну в Україні, а "500-річне панування Заходу "добігає кінця", – Лавров

понеділок, 11 грудень 2023, 8:24

Недоімперія робить надзусилля, щоб переконати світ у необхідності поступок Москві, щоб уникнути краху на обраному Путіним кривавому шляху. Росія стала сильнішою в результаті "конфлікту" в Україні - так само, як вона стала сильнішою, здобувши перемогу н...

На концерті Кобзона знов аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 11 грудня

понеділок, 11 грудень 2023, 7:58

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.12.23 орієнтовно склали: