Трюдо неочікувано прибув до Києва

Джастін Трюдо біля Стіни пам’яті у Києві, 10 червня 2023 року. Фото: Frank Gunn/The Canadian Press

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вранці 10 червня приїхав до Києва з неоголошеним візитом.

"Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо несподівано відвідав Київ у суботу, коли українські військові активізували свій довгоочікуваний контрнаступ, щоб витіснити російську армію з окупованих східних та південних районів країни", — йдеться у повідомленні CBC.

Видання зазначає, що Трюдо прибув до української столиці, коли уряд щосили намагається оцінити збитки та організувати подальшу евакуацію вниз за течією Дніпра після руйнування греблі Каховської ГЕС. Прем'єр-міністр перебуває в Україні разом із віцепрем'єр-міністром Канади Христею Фріланд, зауважує CBC.

"У Києві Трюдо розпочав свій візит із покладання вінків до Стіни пам'яті, унікальної, глибоко особистої колекції фотографій та написів, присвячених полеглим у російсько-українській війні", — зазначається в дописі.

Візит Трюдо в Україну був запланований в умовах суворої секретності, підкреслюють журналісти. При цьому канадський прем’єр відвідує Київ на тлі політичної кризи у Канаді через ймовірне втручання Китаю у федеральні вибори й раптову відставку спеціального доповідача і колишнього генерал-губернатора Девіда Джонстона, а також після тижня інтенсивних зусиль щодо гасіння бурхливих лісових пожеж у Квебеку та інших місцях, які погіршили якість повітря для десятків мільйонів людей у Канаді та США.

Поруч з тілом жінки знайшли немовля: В Одесі зросла кількість загиблих внаслідок російського удару

неділя, 3 березень 2024, 9:59

В Одесі зростає кількість загиблих загиблих жителів багатоповерхового будинку, куди вночі проти 2 березня влетів російський дрон. Загинула ще одна дитина - це вже десята жертва атаки РФ. Про це повідомив керівник Одеської обласної військової адміністра...

Пекін постарався? У Росії з'явився новий тип снарядів, схожих на китайські: Коваленко оцінив загрозу

неділя, 3 березень 2024, 9:57

Поки що про постачання снарядів до Росії з Китаю не йдеться. РФ могла отримати ліцензію на виробництво копії китайських снарядів або якимось чином отримала доступ до розробки та скопіювала її, передають Патріоти України. Росія почала використовувати на...