"Трубу прорвало": Голова ДБР обіцяв Портнову посадити Порошенка. У мережу злили запис розмови

У мережі з’явилися записи з розмовами нібито голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби, які він вів у своєму кабінеті. Відповідні записи опублікували в Telegram-каналі «Трубу прорвало», створеному 19 листопада, передають Патріоти України.

«Пару годин цікавих розмов, які показують, як вирішуються справи в правоохоронних органах. Як вирішують питання про закриття справи неякісних спальників у ЗСУ, усунення слідчих, які залізли в сферу інтересів Коломойського, як зупиняють обшуки на підприємствах Жеваго, а потім по дзвінку з Банкової їх відновлюють. Головний контактер з ОП – Андрій Богдан», – йдеться в першому повідомленні на каналі.

Автори Telegram-сторінки запевняють, що отримали сотні погодинних записів від «надійного джерела» і публікують їх, бо хочуть жити в правовій державі.

Водночас журналіст Юрій Бутусов пише в Facebook, що його джерела підтверджують справжність «злитих» записів розмов Труби.

Він коротко описав, що на аудіо можна почути такі епізоди: голова ДБР по дзвінках від генпрокурора Рябошапки і Богдана призупиняє обшуки в Дніпровській міськраді, «ПриватБанку» та НБУ на час візиту МВФ; справи проти Порошенка керуються Офісом президента і особисто Богданом; Труба сам возив проєкт підозри колишній очільниці МОЗ Уляні Супрун президенту.

Також із записів випливає, що 19 вересня президент Володимир Зеленський, за словами Труби, поставив йому завдання стосовно відкриття справ щодо конкретних державних структур та галузей. Тільки після цього йому дозволили працювати до 31 грудня.

Крім того, серед записів є розмова директора НАБУ Артема Ситника і Труби про те, що у справі про скандальні записи у кабінеті судді ОАКС Павла Вовка фігурують заступники голови ДБР.

За словами Бутусова, опубліковані в Мережі записи юридично нічого не значать, оскільки «прослушка» навряд чи велася на законних підставах. Однак ці розмови свідчать про те, що у зазначених резонансних справах є політичне підґрунтя.

З архіву ПУ. 310 років Батуринській трагедії. Завдяки одному єдиному зраднику московити знищили столицю Гетьманщини, жорстоко вбивши усіх: тисячі козаків, жінок, дітей, навіть немовлят…

п’ятниця, 13 грудень 2019, 0:34

Як набагато пізніше зазначив Симон Петлюра: «Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди». Історія повторюється. І 300 років тому. І 100. І наразі… Сподіватимемось, чогось нарешті навчились, і не дамо шансів «п’ятій колонні»…. Відповід...

"Можна і 100 разів потиснути Путіну руку": Зеленський зробив заяву щодо переговорів з Кремлем

п’ятниця, 13 грудень 2019, 0:27

Український президент впевнений, що треба продовжувати переговори із російським колегою. Президент Володимир Зеленський заявив, що потиснув на переговорах в Парижі руку президенту РФ Володимиру Путіну і готовий при певних умовах потиснути її ще багато ...