Три пункти замість десяти: Огризко пояснив, чого чекати від саміту миру в Швейцарії і як РФ намагається зірвати захід

15-16 червня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, мета якого - створити широку міжнародну підтримку Української формули миру, яка включає повне виведення російських військ з України. Існує думка, що під час заходу обговорюватимуть ключові питання, включаючи можливі поступки з боку України. Проте, на думку експертів, часи, коли Україну вмовляли на щось, вже минули. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Ну, знаєте, ті часи, коли нас на щось вмовляли, мені здається, вже закінчилися. І попри те, що інколи там за спиною чудно якийсь шепіт, але це справа тих, хто шепоче, але не України. Ми вже вийшли з тієї ситуації, коли слухали і брали "под козырек" те, що для когось було зручно, вигідно і не створювало проблем", – сказав він.

Сьогоднішня агресія Росії, на думку експерта, є не лише проблемою України, але й Заходу. За останні 30 років Захід не реагував належним чином на дії Росії, і тепер потрібно діяти рішучіше. Він прогнозує, що під час зустрічі, що відбудеться у п’ятницю, президент США Джо Байден і український лідер Володимир Зеленський, ймовірно, обговорять необхідність більш рішучих дій, зокрема, дозволу на удари по російських військових об'єктах.

"Що будуть обговорювати – це, я думаю, те, що треба нарешті припинити боятися і треба давати дозволи бити по Росії скільки потрібно і там, де це потрібно. Інакше це буде нагадувати бій боксерів, де один має право використовувати всі свої можливості, а інший боксує з однією рукою", – пояснив Огризко

Він додав, що у США республіканці тиснуть на Байдена, закликаючи до більшої свободи дій для України у захисті від агресора. Це означає завдання ударів по російських аеродромах, запасах техніки і палива.

Іншою важливою темою, за словами експерта, буде підготовка до саміту миру в Швейцарії, де США нададуть потужну політичну підтримку Україні. Хоча резолюція саміту може мати загальні положення, важливішими будуть конкретні дії українських військових, які змушуватимуть Росію до капітуляції.

На саміт запросили представників більшості країн, щоб продемонструвати підтримку України. Навіть якщо не всі країни приїдуть, важливо показати, що переважна більшість світу підтримує Україну. Технічні групи працюватимуть над деталями, а Збройні сили України продовжать успішні дії проти агресора.

"Забігаючи наперед, скажу, що навіть якщо будуть визначені якісь конкретні теми, Росія на них не погодиться до тих пір, поки її не примусять. А засобом примусу будуть не резолюції саміту, а будуть успішні дії українських військових. Оце власне те, що ми повинні розуміти, не будувати собі рожевих замків і ілюзій", – сказав Огризко.

Кремлівський диктатор Володимир Путін намагається зірвати майбутній саміт миру, а його тиск може мати певний вплив, особливо на країни, які залежать від Китаю, та країни Африки. Свідченням цього є останні візити Лаврова до декількох африканських країн.

"Зараз весь інтернет обговорює його нагородження орденом жеребця Буркіна-Фасо. Не знаю, чи це було зроблено спеціально, чи так сталося, але пікантна така деталька. Він їздить по Африці, агітує, погрожує, обіцяє і таке інше", – сказав експерт.

Однак, багато країн розуміють, що без України вони будуть голодувати. Таким чином, вони зацікавлені в тому, щоб Україна розвивалася, і могла постачати їм зерно для виживання.

"І це читається прямо, щоб там Лавров чи Путін не говорили. Тому вони зацікавлені в тому, що Україна все ж таки була в змозі нормально розвиватися і пробувати своїм зерном, щоб люди в тій самій Африці могли вижити. Тому я думаю, що спроби з боку Росії, безумовно, є. Зараз вони вийшли на максимум, зараз працюють по всіх параметрах і по лінії всіх можливих спецслужб, і по лінії МЗС Росії, і пропагандисти, і політики. Все, що тільки можна, зараз задіюють", – сказав Огризко.

Незважаючи на це, резолюції та обговорення можуть мати обмежений вплив на практиці. Отже, хоча формальні рішення на саміті можуть мати свої межі, важливо, що більшість країн світу відгукнулася на українську ініціативу. Наразі головне завдання - це зберегти підтримку і поступово реалізувати її в різних аспектах.

"Резолюції мають таку собі, знаєте, властивість бути написаними на папері, але далеко не завжди реалізованими на практиці. Щось можна написати, щось можна не написати. В цьому рахунку ніхто ніколи і нікого не зможе примусити робити якісь речі. Китай запропонує свій план. […] Але від цього рівним рахунком нічого не зміниться. Нам головне, що збереться переважна більшість країн світу. Нам головне, що вони відгукнулися на українську ініціативу. А там далі, так чи інакше, це все буде формалізуватися в якихось робочих групах. А ви знаєте, що ці чорти ховаються в деталях. Тому зараз я би на це звертав найменшу увагу. Хоча, звичайно, хотілося б, щоб там були виключно українські формування, але такого ніколи в житті не було", – резюмував він.

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:

"Давайте так": Політолог оцінив, чи може договір про "стратегічне партнерство" між Іраном та РФ вплинути на війну в Україні

неділя, 19 січень 2025, 7:28

Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...