Цар-бомба Путіна почала застосовуватись в Україні: ЗМІ проаналізували ефективність тритонних російських КАБів

Момент вибуху ФАБ-3000 М-54

Російські загарбники недавно заявили, що почали використовувати плануючі бомби вагою 3,3 тонни. Такий боєприпас може бути не дуже аеродинамічним. Про це повідомляє Forbes.

У ЗСУ поки не підтверджують застосування РФ авіабомби ФАБ-3000

21 червня 2024, 11:03

Згідно з інформацією Fighterbomber, ФАБ-3000 завдає вибухової шкоди на відстань понад 180 м і розкидає смертоносні осколки на понад 1000 м.

Експерти вважають, що Су-34, озброєний FAB-1500, завдав би ще більшої шкоди. Цей літак міг тягнути лише один FAB-3000 або три FAB-1500. Як зазначається, потужність вибухової речовини геометрично не залежить від маси бомби, а тому "потужність FAB-3000 лише трохи більша, за FAB-1500. Однак скидання трьох бомб замість одної дозволило б компенсувати неточність одного боєприпасу. Нині нема розумного пояснення тактики росіян.

Однак вони припускають, що величезна тритонна бомба може бути кориснішою для пропаганди.

Фахівці гадають, що росіяни створили не дуже багато FAB-3000, а тому їхнє використання може скоро зійти на нівець, а самі окупанти повернуться до ефективніших плануючих бомб вагою 1500 кг. Проте навіть ці боєприпаси скоро можуть втратити свою актуальність.

Українські війська розгортають з кожним разом значно ліпші радіоперешкоди, які можуть блокувати сигнали між бомбами та супутниками, які ними керують.

Fighterbomber вважає, що на цьому епоха плануючих бомб з дешевою супутниковою системою наведення закінчується.

Москва замислила черговий масштабний злочин: Україна відповіла на заяву Росії про плани підриву дамб Київського та Канівського водосховищ

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:55

Міністерство закордонних справ України спростувало та назвало абсурдною заяву представниці МЗС РФ Марії Захарова, що нібито "Україна готує знищення дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища, щоб звинуватити Росію". . У МЗС наголосили, що за будь-як...

По чайній ложці: Bloomberg дізнавався, скільки F-16 ЗСУ отримають влітку і до кінця року

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:20

Один зі співрозмовників видання зазначив, що Україна ймовірно зможе розмістити ескадрилью F-16 - від 15 до 24 літаків. За словами іншого джерела, Київ очікує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року. . Водночас у країн-партнерів виникали с...