Україна має право завдавати ударів по військових об'єктах ворога. Вибухи на аеродромі "Енгельс-1" у Саратовській області не є винятком, хоча підтвердження того, що безпілотник, який завдав ударів, був українським, немає. Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України.
За його словами, носії ракет знищувати набагато ефективніше, ніж самі ракети. "Представники військового командування України не підтверджують це і не повинні в умовах гібридної війни. А щодо іншого – ми неодноразово обговорювали, що набагато ефективніше і доцільніше знищувати ракетне озброєння не тоді, коли воно запущене та летить у напрямку цілей на території України, а до пуску", – пояснив він.
Так, розповів Романенко, комплекси класу "земля – земля" "Іскандер" чи "Точка У" треба знищувати на землі. Однак Україна має мало пускових установок для цього.
"Що стосується ракет "Калібр", то їх запуск здійснюється з трьох видів носіїв – кораблі, ракетні катери та підводні човни. Отже, їх необхідно знищувати на базах, у морі і будь-де до того, як "Калібри" будуть випущені", – додав він.
"І, нарешті, повітряні носії ракет – це насамперед стратегічні бомбардувальники. Нам потрібні далекобійні комплекси або протиракетні комплекси проти балістичних ракет. Тому що навіть радянські комплекси, такі як С-300 та "Бук-М1", можуть знищувати крилаті ракети. А ось з балістичними ракетами та гіперзвуковими тут проблема", – розповів генерал.
"Нам потрібні такі комплекси, як Patriot, як франко-італійські SAMP-T, як ізраїльські Arrow. Але це нам не надається", – додав він.
Романенко звернув увагу, що випадок у Саратовській області став уже не першим візитом "бавовнятка" на військові об'єкти РФ.
"Це абсолютно законні дії з нашого боку щодо військових об'єктів агресора. Про це треба говорити", – резюмував генерал.
Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...