"Це буде пряма дорога до нової війни": Навіщо Путіну анексія Донбасу, - Портников

"Західні медіа стверджують, що до 9 травня російський президент Володимир Путін може оголосити про анексію українського Донбасу. Простіше кажучи — приєднати до Росії території Донецької та Луганської областей України як чергові суб'єкти Російської Федерації, не звертаючи уваги на те, що це рішення очевидно суперечитиме міжнародному праву. Адже прецедент — кримський прецедент — уже створено", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Якщо це рішення буде дійсно ухвалено — не обов’язково 9 травня чи пізніше — воно, певен, ще раз продемонструє, наскільки Захід недооцінив наміри Володимира Путіна у 2014 році. Адже коли ухвалювалося рішення про анексію Криму, багатьом хотілося вважати, що справа саме в «сакральному» півострові, а зовсім не в намірі Путіна поглинути Українську державу. Що Путін просто вирішив «піти назустріч» устремлінням власного суспільства, яке давно стверджувало, що «Крим — наш».

Анексію Криму, нагадаю, підтримували й багато росіян, котрі зараз виступають проти війни, яку Путін розпочав 24 лютого 2022 року. Вони явно не розуміли, яку скриньку Пандори відкрито. Але західні політики, схоже, цього теж не хотіли розуміти. Якщо ви зі мною не згодні — просто згадайте, які санкції запровадили Сполучені Штати та країни Європейського Союзу за анексію Криму! Така реакція могла не зупинити, а лише розохотити агресора, переконати його у своїй безкарності.

Путіну, гадаю, вдалося переконати весь світ у тому, що окупація та анексія території іншої держави може пройти без очевидних наслідків — і це його лише підбурило. Упевнений, Крим для Путіна — це як Судети для Гітлера. Тільки після анексії чехословацьких земель фюрер повірив, що зможе завоювати всю Європу.

Ну і потім у Путіна був Донбас — як бачимо, йдеться вже не просто про окупацію, а про відкладену анексію. Тільки Донецької та Луганської областей? Чи ще Херсонської області?

Мені скажуть, що насправді питання щодо територіальної належності українських територій вирішуватимуться не в Кремлі. І навіть не за столом переговорів. А на полі бою. Я погоджуся з цим твердженням. Але хотілося б зрозуміти й те, що станеться, якщо українські території будуть звільнені вже після російської анексії?

Багатьом може здаватися, що після цього настане мир. Але може бути інакше. Так, Росії не вдасться утримати Донбас, південь України, можливо, Крим. Але російське керівництво продовжуватиме вважати ці території… окупованими Україною, а в конституції Російської Федерації зберігатимуться згадки про Крим, Донецьку, Луганську, Херсонську області Російської Федерації. І так, це буде пряма дорога до нової війни — вже не до війни за «денацифікацію» України, а до війни за… визволення російських земель, жителі яких проголосували за об'єднання з Росією.

2014 року я вже писав про те, що Крим — не просто анексована Росією територія. Це справжнісінька пастка, яку Путін готує для відносин між Росією та Україною на довгі роки, навіть на десятиліття. І зараз російський правитель може думати про збільшення площі цієї пастки на ті українські регіони, де ще досі перебувають російські окупаційні війська".

Джерело: Крим.Реалії

ДТП з українськими дипломатами у Відні: Свідки стверджують, що водій та пасажир помінялися місцями

субота, 13 серпень 2022, 22:14

В Австрії сталася аварія з українськими дипломатами. Інцидент вже прокоментували в МЗС України, інформують Патріоти України. Як повідомляє видання Kronen Zeitung, аварія сталася вранці в п'ятницю, 12 серпня - в авто з німецькими туристами врізалася маш...

"Партизани будуть раді їх зустрічати": Куди тікають окупанти з Херсонщини

субота, 13 серпень 2022, 22:00

Після того, як ЗСУ пошкодили в Херсонській області всі логістично важливі для окупантів мости, російські війська почали переміщуватися на лівий берег Дніпра і до Мелітополя. Про це розповів міський голова Іван Федоров, повідомляють Патріоти України. Ві...