Росія активно нарощує виробництво зброї, а країни Балтії розглядаються як потенційна ціль наступної агресії. У разі повномасштабної війни РФ проти країн Європи це коштуватиме світу щонайменше 1,5 трильйона доларів. Такий прогноз озвучив Bloomberg. Видання оцінило, що така війна, якщо вона почнеться, може скоротити світовий обсяг виробництва на 1,3%, передають Патріоти України.
Зазначається, що РФ активно нарощує виробництво зброї, штампуючи артилерійські снаряди, безпілотники та ракети з такою швидкістю, що незабаром це перевершить потреби російського війська в Україні.
Коли Путні може почати війну з країнами ЄС
Видання зазначає, що головною метою російського диктатора у наступній агресії є країни Балтії – невеликі, але стратегічно важливі, Естонія, Латвія та Литва. На їхній території проживають значні російськомовні громади, вони мають кордони з РФ та Білоруссю.
Генсек НАТО Марк Рютте припустив, що Росія може напасти на одну з країн-членів Альянсу уже в найближчі п'ять років. Його припущення перегукується з прогнозами канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та кількох європейських розвідувальних агентств.
Водночас як зазначило видання, Данія має ще більш жахливий прогноз. Там вважають, що Путін може вступити в локальну війну із однією з сусідніх прибалтійських країн протягом 6 місяців і становити реальну загрозу для однієї або кількох країн НАТО протягом 2 років.
"Три прибалтійські країни становлять невелику частину європейської економіки, але стратегічно вони мають вирішальне значення... Вони посідають особливе місце в спотвореній історичній уяві Путіна", – пише видання.
Як може розгорнутися війна
Вторгнення може початися з інсценованого інциденту або гібридної атаки. Залізнична лінія Москва-Калінінград, яка проходить через Вільнюс без зупинок, є однією з уразливих точок. Ексміністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс припустив, що як перший крок Росія могла б сфабрикувати привід для зупинки поїзда Москва-Калінінград у Литві.
Потім Кремль міг би відправити війська під приводом захисту російських громадян, які застрягли, фактично вторгнувшись у Литву. Далі Росія може почати атаки на Естонію і Латвію, розгорнути свій флот, щоб узяти під контроль Балтійське море, захопити ключові острови та заблокувати Сулавський коридор.
НАТО може застосувати статтю 5, але війна почнеться миттєво і буде гібридною з ударами по європейських військових базах і критично важливій інфраструктурі, включно з цілями у великих європейських містах.
Економічні наслідки
За оцінками Bloomberg Economics, втрати будуть значними: ключові порти будуть закриті, торгівля в Балтійському морі зупиниться, ринки впадуть. Обидві сторони, скоріш за все, проводитимуть гібридні операції, зокрема проти підводних кабелів та енергетичної інфраструктури.
В перші 12 місяців очікується зниження глобального ВВП на 1,3-1,5 %, що становить приблизно 1,5 трлн доларів. Промисловість і торгівля в Балтії можуть скоротитися на 43%, Євросоюз втратить близько 1,2 % ВВП, Росія ж лише 1 %.
Втрати будуть набагато більшими, пише видання, якщо війна перекинеться на інші європейські країни. Відчують вплив і такі країни, як США та Китай: фінансові ринки впадуть, ціни на енергоносії зростуть, кредити подорожчають. Видання зазначає, що Європа стоїть на рубежі нового етапу і тут потрібна активна оборона і дипломатична ясність. Війна може початися раптово, але шанс запобігти їй ще залишається.
Братислава має намір розблокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії вже завтра, 18 липня. Про це у четвер, 17 липня, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через Facebook, передають Патріоти України. Водночас він заявив, що після цього...
Як відомо, І українське, і російське війська шукають ефективні способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі. Шляхом спеціально розробленої бойової частини вони можуть щільно та швидко "розкидати" осколк...