Це був фальстарт? У Раді відреагували на скандальне рішення МЗС щодо консульських послуг для чоловіків

Рішення МЗС щодо призупинення надання консульських послуг для чоловіків за кордоном в Раді вважають антиконституційним і таким, що не відповідає ухваленому раніше закону про мобілізацію. Про це в коментарі "РБК-Україна" розповіли джерела в профільному комітеті, передають Патріоти України.

За словами одного зі співрозмовників, згідно з законом обмеження на надання консульських послуг для чоловіків призовного віку мали б вводитись лише після набуття чинності закону. До того ж, згідно з законом, такі послуги обмежувались тільки у разі, якщо чоловік 18-60 років не стоїть не обліку або не оновив свої військово-облікові дані. Ті, хто перебуває за кордоном, матимуть змогу оновити свої дані дистанційно, проте навіть сам механізм дистанційного оновлення ще не затверджений Кабміном.

"Цей закон набирає чинності з 18 травня, і чоловікам - як в Україні, так і за кордоном - має надаватись ще плюс 60 днів на оновлення даних. Тобто раніше цього терміну ніхто б не мав обмежувати їхні права. Навіщо в керівництві МЗС ініціювали це рішення - незрозуміло зовсім. Можливо, у такий спосіб там хотіли збити наплив чоловіків, які до вступу закону зараз вирішили б звертатись спішно за оновленням чи отриманням документів, хоча це все одно не виправдовує такий крок", - розповів один із нардепів.

Він додав, що йому поки нічого невідомо про те, щоб у профільному комітеті викликали МЗС для роз'яснення. Джерело припустило, що поки це ініціатива окремих колег, але цілком можливо, що згодом у комітеті колективно також прийдуть до такого рішення.

Припинення консульських послуг для чоловіків за кордоном

Нагадаємо, вчора в Центрі обслуговування громадян "Паспортний сервіс" повідомили, що через технічні причини призупинена видача готових документів у закордонних підрозділах ДП "Документ". Паралельно цьому в ЗМІ з'явилася інформація про те, що для українських чоловіків призупинили надання консульських послуг за кордоном, за винятком оформлення документів на повернення в Україну.

У ПАРЄ відреагували на удар росіян по гіпермаркету в Харкові

субота, 25 травень 2024, 22:14

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Теодорос Русопулос засуджує суботній авіаудар по будівельному гіпермаркету у Харкові. Про це він повідомив у соцмережі X, передають Патріоти України. "Атака на будівельний гіпермаркет у Харкові в суб...

Нардепка Устінова розповіла, як західні партнери ставляться до втрат своєї техніки на фронті

субота, 25 травень 2024, 21:44

Західні партнери розуміють, втрати техніки на війні – є нормальним явищем. При цьому вони зазначають бережне ставлення українських військових до іноземної допомоги. Про це розповіла членкиня української делегації та голова тимчасової спецкомісії Верхов...