Одним із завдань спепризначенців ГУР під час спроби звільнення ЗАЕС було відтягувати сили противника від Запоріжжя. Про це розповів керівник спецпідрозділу ГУР "Тимур" в інтерв'ю УП, передають Патріоти України.
"Це був комплекс завдань. Одне із завдань, яке було поставлено, зайти на ЗАЕС і утримувати її. Нам не вдалося. Від Енергодара до Скель у бік Василівки в нас було десь 7 висадок. Як наслідок, сили, які тоді перекидав противник, щоб іти на Запоріжжя, були змушені розтягнути на берегову зону. І це було важливо (відтягувати сили від Запоріжжя - ред.)", - підкреслив він.
Чому вам не вдалося взяти станцію під контроль, то очільник спецпідрозділу розповів, що ворог з усіх сторін підтягував свої резерви до Енергодара. Це були і артилерійські установки, і бронетехніка.
"Коли ворог зрозумів, що ми збираємося проводити заходи, то вони накопичили людей у два-три рази більше, ніж було до того. Хотіли, планували, заходили, відходили, потім з різних сторін заходили. Зрозумійте, це було питання логістики. Позаду тебе 17 кілометрів і туди нічого не затягнеш із бронетехніки на плавзасобах", - пояснив він. За словами спецпризначенця, також існував ризик, що окупанти могли зсередини підірвати ЗАЕС.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...