"Це був комплекс завдань": У ГУР розповіли, як у перші дні війни спецпризначенці врятували Запоріжжя від окупації

Одним із завдань спепризначенців ГУР під час спроби звільнення ЗАЕС було відтягувати сили противника від Запоріжжя. Про це розповів керівник спецпідрозділу ГУР "Тимур" в інтерв'ю УП, передають Патріоти України.

"Це був комплекс завдань. Одне із завдань, яке було поставлено, зайти на ЗАЕС і утримувати її. Нам не вдалося. Від Енергодара до Скель у бік Василівки в нас було десь 7 висадок. Як наслідок, сили, які тоді перекидав противник, щоб іти на Запоріжжя, були змушені розтягнути на берегову зону. І це було важливо (відтягувати сили від Запоріжжя - ред.)", - підкреслив він.

Чому вам не вдалося взяти станцію під контроль, то очільник спецпідрозділу розповів, що ворог з усіх сторін підтягував свої резерви до Енергодара. Це були і артилерійські установки, і бронетехніка.

"Коли ворог зрозумів, що ми збираємося проводити заходи, то вони накопичили людей у два-три рази більше, ніж було до того. Хотіли, планували, заходили, відходили, потім з різних сторін заходили. Зрозумійте, це було питання логістики. Позаду тебе 17 кілометрів і туди нічого не затягнеш із бронетехніки на плавзасобах", - пояснив він. За словами спецпризначенця, також існував ризик, що окупанти могли зсередини підірвати ЗАЕС.

Україна має перемогти: Європарламент закликав передати Україні далекобійні ракети і конфіскувати активи РФ

четвер, 29 лютий 2024, 16:45

Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку України до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ. Євродепутати закликають передати Україні зброю для перемоги, передають Патріоти України. Резолюцію підтримав 451 європейський депутат, 46 бу...

Загибель помічника Залужного: У ДБР розповіли про хід розслідування

четвер, 29 лютий 2024, 15:56

Державне бюро розслідувань ще розслідує загибель у листопаді 2023 року від вибуху гранати помічника Залужного Геннадія Частякова: було опитано близько 20 свідків, проведено три слідчі експерименти, триває кілька експертиз, передають Патріоти України. Д...