Західні союзники України під час повномасштабного вторгнення РФ припустилися великої помилки. Вони злякалися ядерних погроз Кремля і восени 2022 року різко скоротили темпи підтримки України. У цей час українська армія проводила свій перший і успішний контрнаступ, однак скорочення допомоги не дозволило розвинути успіх. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив колишній міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, передають Патріоти України.
Момент різкого скорочення темпів підтримки України з боку західних союзників політик пригадав, коли оцінював головні успіхи та провали президента США Джо Байдена. Він вважає, що Вашингтон "піддався на ядерний шантаж Росії" – і це стало головною "помилкою" з боку США.
"І це був дуже конкретний момент, коли ми можемо сказати, що тоді все пішло у дуже поганому напрямку. Це сталося восени … 2022 року, коли Україна досягнула успіху у своєму першому контрнаступі", – зазначив Ландсбергіс. На той момент Сили оборони України деокупували більшу частину Харківщини та визволили Херсон. І це, вважає політик, продемонструвало усьому світові силу України і слабкість Росії.
"А далі Путін витягнув свою карту і сказав, що використає ядерну зброю, якщо його армія буде на межі колапсу. І тоді лідери Заходу буквально підняли руки вгору і сказали: "Ми нічого не можемо цьому протиставити". І можна було відчути, наче хтось "збавив гучність" у допомозі Україні. І тепер ми – у цій доктрині. Ми досі у цій доктрині", – констатував Ландсбергіс.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...