"Це був конкретний момент": Ландсбергіс назвав головну помилку Заходу щодо війни в Україні

Західні союзники України під час повномасштабного вторгнення РФ припустилися великої помилки. Вони злякалися ядерних погроз Кремля і восени 2022 року різко скоротили темпи підтримки України. У цей час українська армія проводила свій перший і успішний контрнаступ, однак скорочення допомоги не дозволило розвинути успіх. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив колишній міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, передають Патріоти України.

Момент різкого скорочення темпів підтримки України з боку західних союзників політик пригадав, коли оцінював головні успіхи та провали президента США Джо Байдена. Він вважає, що Вашингтон "піддався на ядерний шантаж Росії" – і це стало головною "помилкою" з боку США.

"І це був дуже конкретний момент, коли ми можемо сказати, що тоді все пішло у дуже поганому напрямку. Це сталося восени … 2022 року, коли Україна досягнула успіху у своєму першому контрнаступі", – зазначив Ландсбергіс. На той момент Сили оборони України деокупували більшу частину Харківщини та визволили Херсон. І це, вважає політик, продемонструвало усьому світові силу України і слабкість Росії.

"А далі Путін витягнув свою карту і сказав, що використає ядерну зброю, якщо його армія буде на межі колапсу. І тоді лідери Заходу буквально підняли руки вгору і сказали: "Ми нічого не можемо цьому протиставити". І можна було відчути, наче хтось "збавив гучність" у допомозі Україні. І тепер ми – у цій доктрині. Ми досі у цій доктрині", – констатував Ландсбергіс.

На концерті Кобзона пристойний аншлаг і висока утилізація автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 9 травня

п’ятниця, 9 травень 2025, 8:43

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали:

Китайські "мавіки" оснастили бойовими лазерами, здатними вбивати солдатів та різати ворожу техніку

п’ятниця, 9 травень 2025, 8:22

Китайські дослідники під керівництвом відомого фахівця з лазерів Лі Сяо, також відомого як «Божевільний Лі», розробили компактний пристрій, що дає змогу оснащувати невеликі безпілотники потужними лазерними променями для різання металу. Це проривне ріше...