Російські спецслужби готували операцію з убивства начальника Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МОУ) Кирила Буданова, однак завдяки діям Служби безпеки України цього вдалося уникнути. OSINT-відділ "Телебачення Торонто" досліджував діяльність людей, які займалися підготовкою замаху, передають Патріоти України.
Ще 7 травня у Службі безпеки повідомили про те, що вдалося викрити цілу мережу агентів 5-ї служби ФСБ РФ, які готували вбивство президента України Володимира Зеленського, начальника розвідки Кирила Буданова, глави СБУ Василя Малюка, а також інших високопосадовців.
"Наприклад, ліквідацію глави ГУР Кирила Буданова збиралися провести перед Великоднем. План ворога був наступний: спочатку завербований агент мав спостерігати за переміщенням особи під охороною і передавати ворогу інформацію. За координатами будинку, де мав перебувати чиновник, планувалося завдати ракетного удару. Потім збиралися атакувати дроном людей, які залишилися на місці ураження. Після цього росіяни планували влучити ще однією ракетою, зокрема для знищення слідів застосування дрона", — писали в СБУ про потрійний удар.
OSINT-фахівці у своєму розслідуванні зазначили, що 5-та служба ФСБ, яка і готувалась до замаху, займається пострадянськими країнами. До її обов'язків входить створення агентури всередині України, щоб зберегти країну у сфері впливу РФ. Саме ця служба, продовжують розслідувачі, перед початком повномасштабної війни збирала інформацію про настрої українців особисто для російського президента Володимира Путіна. Також саме ця група російської спецслужби мала допомогти ліквідувати український уряд на початку вторгнення.
Спроба вбивства Буданова: що відомо
Убивство глави української розвідки, за задумом росіян, мало відбутися перед Великоднем. Це завдання ФСБ доручила двом раніше завербованим українцям, які за сумісництвом були полковниками Управління державної охорони.
Саму операцію ворожі агенти називали "сендвіч", адже планувався потрійний удар — ракета+БПЛА+ракета. Цей план провалився завдяки діям СБУ, а щодо завербованих агентів, яких підозрюють у державній зраді, триває слідство.
Хто намагався вбити начальника ГУР: розслідування
OSINT-фахівці поділилися, що головним організатором замаху міг виявитися Андрій Гук, який отримував безпосередньо вказівки від ФСБ, вербував виконавців, а також готував усе необхідне для теракту. Такий рівень довіри у росіян був до нього у зв'язку з тим, що співпраця з ФСБ тягнулася з травня 2014 року. За кожне завдання йому платили 3 тисячі доларів, а після 2022 року, коли було закрито виїзд із країни для чоловіків, гроші отримували його родичі за кордоном.
Полковник УДО був цінним кадром для російської спецслужби, адже через свою діяльність мав доступ до інформації про охорону президента та інших високопосадовців. До слова, у березні 2022 року, продовжують розслідувачі, Андрій Гук також планував спробу замаху на Володимира Зеленського, але й цей план провалився.
Кураторами колишнього полковника УДО були такі співробітники 5-ї служби ФСБ: Олексій Корнєв, Дмитро Перлін і Максим Мішустін. При цьому саме з Олексієм вони співпрацювали з 2014 року.
Олексій Корнєв: перший куратор Гука
Співробітник 5-ї служби ФСБ Олексій Корнєв має позивний "Айсберг". Він, як розповідають далі розслідувачі, на окупованому Донбасі керував одним із підрозділів ФСБ. Також він опікувався колаборантами, які погоджувалися на співпрацю із загарбницькою "владою". При цьому інтерес до України росіянин почав проявляти ще в далекому 2009 році, до всіх подій.
У своїй науковій статті від 2009 року Олексій Корнєв намагався дослідити регіональну політику України, зокрема Кримського півострова.
"Крим у цьому контексті можна розглядати як модельний регіон, свого роду політичний полігон для вироблення регіональної політики України", — писав Олексій Корнєв.
У цей же час він почав спроби розгойдування ситуації в Криму і просував наративи про нібито сепаратизм на півострові. У 2010 році він відкрив "експертно-аналітичний" центр "Вектор-Юг", який був націлений на так зване зближення України та Росії.
Вербування українців почалося ще 2012 року і Олексій Корнєв на свiй номер телефону купував громадянам із проросійською позицією квитки в РФ. Відповідно, зробили висновок OSINT-аналітики, співробітник 5-ї служби ФСБ уже давно намагався розгойдати ситуацію в Україні, а у 2024 році і зовсім намагався ліквідувати політичних лідерів за допомогою агентів.
Дмитро Перлін: другий куратор полковника УДО
У січні 2022 року Олексій Корнєв передав Дмитру Перліну кураторство над Андрієм Гуком, і на записах, які опублікували в СБУ, чути саме його голос.
Співробітник російської спецслужби був публічною людиною в Україні, адже родом із Дніпра. Ще 2013 року він виступав проти "європейських цінностей" і вважав, що Україні краще зблизитися з РФ, ніж з ЄС. Після 2014 року Дмитро Перлін переїхав до Москви і почав розвивати кар'єру "політолога" там, а 2015 року і зовсім виступив на засіданні ОБСЄ, де намагався розповісти, що в Україні нібито утискають права людей.
Останній організатор замаху: Максим Мішустін
OSINT-відділ "Телебачення Торонто" дізналися, що Максим Мішустін — відносно молодий співробітник ФСБ і є підлеглим Олексія Корнєва. У соціальних мережах він не особливо активний, на відміну від двох вище перерахованих колег, проте розслідувачам вдалося знайти цікаву інформацію.
Йдеться про авіаперельоти. Найчастіше Максим Мішустін подорожував разом із колегами і переважно це були рейси всередині Росії. При цьому в жовтні 2019 року він вилетів у турецьку Анталію і на свiй номер також придбав квиток жінці на ім'я Анна Довженко. Також у цей період там опинилися Олексій Корнєв і ще один співробітник ФСБ — В'ячеслав Монiч.
Одним із місць роботи Анни Довженко була військова частина №20165, що розташована в Хабаровську, проте більша частина даних про неї та цю частину засекречена.
Наразі Анна Довженко обіймає одну з керівних посад у тимчасово окупованій частині Запорізької області та цікавиться проєктами, які пов'язані з безпілотниками. OSINT-розслідувачі не змогли знайти докази її роботи у ФСБ, однак припустили, що свою посаду вона отримала завдяки контактам у російській спецслужбі.
Проживає вона зараз у Мелітополі, куди переїхала влітку 2022 року й одразу почала працювати в окупаційній "адміністрації".
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....