"Це дійсно дуже дорогі боєприпаси": У Пентагоні побоюються нестачі ракет для ППО, - WSJ

Видання The Wall Street Journal пише, що у Пентагоні та оборонних колах США посилюється занепокоєння щодо можливого дефіциту ракет-перехоплювачів для систем ППО, оскільки їх витрачають швидше, ніж встигають виробляти, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal.

У статті розповідають, що через російсько-українську війну, конфлікт на Близькому Сході та місію захисту суден у Червоному морі від бойовиків-хуситів американські запаси ракет-перехоплювачів почали швидко вичерпуватися.

У Пентагоні нібито стурбовані, що склади порожніють швидше, ніж надходять ракети на заміну, і це загрожує значними проблемами для США у випадку, якщо війна почнеться ще й у Тихоокеанському регіоні.

Попри великі обсяги використання ППО в Україні, у статті акцентують на витратах перехоплювачів на Близькому Сході.

Неназвані посадовці кажуть, що з жовтня 2023 року, коли ХАМАС здійснив напад на Ізраїль, було використано більше сотні найпоширеніших стандартних ракет.

Офіційно Пентагон не розкриває дані про наявні запаси, щоб супротивники США не могли використати цю інформацію у своїх цілях.

Наростити темпи виробництва непросто, оскільки це означає, що компаніям оборонпрому потрібно запускати нові потужності і наймати фахівців, а вони не квапляться інвестувати у розширення, не маючи впевненості, що великі замовлення будуть у довгостроковій перспективі.

Міністр у справах ВМС США Карлос Дель Торо у травні казав членам Конгресу, що закликає оборонпром нарощувати виробництво стандартних ракет, тому що їх дуже активно використовують на Близькому Сході.

Побоювання дефіциту нібито спонукали військове керівництво думати над альтернативами, у тому числі залученням інших компаній-виробників.

Аналітики й посадовці з оборонного сектора, з якими спілкувались для статті, кажуть, що зараз виробництво не встигає за темпами використання ракет.

Наприклад, виробник згаданих стандартних ракет RTX може робити їх максимум кількасот на рік, і на ці обсяги претендує не лише Пентагон, а й більше десятка союзників.

Викликом є і час виробництва, і велика вартість такої високотехнологічної ракети. Зазвичай американський флот вистрілює на кожну повітряну ціль дві ракети, щоб гарантовано збити її, а перехоплювач коштує мільйони доларів – суттєво дорожче за іранські ракети, які ними збивають.

"Це дійсно дуже дорогі боєприпаси, і їх вистрілюють по хуситському "сміттю". І щоб замінити кожну витрачену ракету, треба довгі місяці і багато грошей", – коментує неназваний посадовець з Конгресу.

Путін у захваті від нової стратегії національної безпеки США, оскільки його інтереси збігаються з інтересами Трампа щодо Європи, - Bloomberg

середа, 10 грудень 2025, 12:05

На думку колумніста Марка Чемпіона, стратегія закликає до розриву трансатлантичного альянсу, до якого Кремль прагнув з 1945 року, передають Патріоти України. Головна причина - інтереси США тепер збігаються з інтересами Москви щодо Європейського Союзу. ...

Цифри значні: Російське командування приховує реальні втрати на Покровському напрямку, оформлюючи вбитих як СЗЧ

середа, 10 грудень 2025, 11:56

На Покровському напрямку російське командування систематично приховує реальні втрати, оформляючи загиблих військових як СЗЧ (самовільно залишили частину). Про це свідчать дані агентів руху опору "Атеш", які працюють усередині 30-ї окремої мотострілецьк...