"Це ключовий момент": Зі звільненням Херсона розпочалася нова фаза війни в Україні, - ізраїльський експерт

Деокупація Херсона перевела війну в Україні у нову фазу. Це вигідно як для російських окупантів, так і для ЗСУ, й тепер нашій державі важливо грамотно скористатися силами, що звільнилися. Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий оглядач із Ізраїлю Давид Шарп. Він вважає, що для росіян було великою помилкою досі утримувати цей обласний центр. Їм варто було піти звідти ще навесні, або, принаймні, влітку, передають Патріоти України.

За його словами, тоді під ударами опинилися переправи, а постачання Херсона суттєво ускладнилося, внаслідок чого утримання міста їм коштувало дуже дорого як стратегічно, так і щодо втрат живої сили.

Експерт констатував, що після виведення військ лінія фронту суттєво скоротилася, ворог почав накопичувати війська на лівому березі Херсонщини, а в України звільнилися величезні сили та серйозні вогневі засоби.

"Ми переходимо в таку фазу, коли російська армія не має відверто вразливого місця. І тепер дуже важливо, хто як скористається звільненими силами, які вийшли з Херсона", – наголосив Шарп.

За його словами, це ключовий момент, і саме у цьому полягає новий етап війни. "Хоча заднім числом може виявитися, що все йде, як і раніше, і особливо не відрізняється від того, що було раніше", – підсумував він.

Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський назвав визволення Херсона аналогією битв минулого, які стали переломними у війнах. Після них народи вже відчували свою перемогу, хоч за неї ще треба було боротися. "Вони символізували такі зміни, після яких люди вже знали, чия буде перемога – хоча ще й доводилося воювати заради неї. Саме це ми відчуваємо зараз. Зараз, коли Херсон вільний", – написав президент.

Чому в Росії заговорили про Гаагу, а Гіркіна "завернули" з фронту: ЗМІ вказали на важливу деталь і спрогнозували розвиток подій

середа, 7 грудень 2022, 14:27

Розмови кремлівських пропагандистів про "колективну" відповідальність росіян у Гаазі є утопією. Однак інакші справи з "колективною" відповідальністю учасників так званої "спеціальної операції" – міжнародний суд може розглядати кожного з них як мінімум ...

"Тут так холодно, що тільки пити і треба": Окупант поскаржився матері на умови та втрати у роті (аудіо)

середа, 7 грудень 2022, 14:00

Російський окупант на Донеччині розповів мамі про великі та втрати та пиятику на фронті. Про це повідомляє Головне розвідувальне управління Міністерства оборони України, яке оприлюднило перехоплену телефонну розмову, передають Патріоти України. . Рос...