"Це наше спільне бачення": Президентка Швейцарії прокоментувала підсумкове комюніке Саміту миру (відео)

Президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила, що комюніке, яке підписали країни-учасники Глобального саміту миру у Бюргенштоку, є їхнім спільним баченням шляхів досягнення миру в Україні. Документ визначає чіткі рамки для трьох сфер, у яких мають відбуватися подальші дискусії, передають Патріоти України.

Швейцарська лідерка розповіла про комюніке під час пресконференції за підсумками саміту, трансляцію якої вели на YouTube-каналі Офісу президента України. Вона наголосила, що документ визначає конкретні цілі, до яких прагнутимуть усі країни-підписанти.

"Це наше спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні, це конкретні цілі, які ми поставили перед собою і до яких ми всі будемо прагнути", – наголосила швейцарська лідерка.

"По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, надійним, контрольованим та екологічно сумісним. По-друге, неприпустимими є напади на торговельні судна в портах і на всьому шляху прямування, а також на порти і на цивільну портову інфраструктуру", – поінформувала Амгерд.

"По-третє, всі військовополонені мають бути звільнені в рамках повного обміну полоненими. Всі депортовані та незаконно викрадені українські діти та всі інші незаконно затримані українські цивільні особи мають бути повернуті в Україну", – додала президентка Швейцарії.

Велика небезпека: Росія може розпочати виробництво нового іранського дрона-камікадзе, який засвітився у єменських хуситів

середа, 24 липень 2024, 8:37

Країна-агресор Росія може розпочати виробництво нового дрона-камікадзе. Підприємство "Завод Сигнал" вже запантентувало свій безпілотник, який візуально нагадує дрон-камікадзе Qasef іранської розробки, передають Патріоти України. Цей БПЛА раніше викорис...

Важливий сигнал: Держдеп США прокоментував візит Кулеби до Китаю

середа, 24 липень 2024, 8:32

Вашингтон дав знати Пекіну і всьому світу, що Київ діє узгоджено зі своїм найвпливовішим союзником, а не самостійно щось випрошує у сюзерена свого смертельного ворога і готовий на будь які поступки. Візит міністра зовнішніх справ України Дмитра Кулеби ...