"Це не конфлікт між арміями добра і зла!" Орбан назвав війну Росії проти України "не нашою" і втрапив у новий скандал

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що постачання Заходом зброї Україні затягує війну. Він назвав збройну агресію Росії проти України "війною між двома слов'янськими країнами", у яку Євросоюз не повинен втручатися. Про це Орбан заявив у щорічному посланні до країни, повідомляє видання iDnes, передають Патріоти України.

Він закликав Україну припинити бойові дії та розпочати мирні переговори, а країни Заходу – припинити підтримувати один з таборів "чужої війни".

"Коли Росія напала, Захід не ізолював конфлікт, а підняв його на загальноєвропейський рівень. Війна в Україні – це конфлікт не між арміями добра і зла, а між двома слов'янськими країнами, які воюють між собою. Це їхня війна, а не наша", – заявив Орбан, звинувативши Євросоюз у затягуванні війни. Також угорський прем'єр звинуватив Німеччину в том, що вона очолила один з таборів війни Росії проти України.

"Спочатку німці не постачали в Україну зброї, тільки шоломи. Але зараз німецькі танки Leopard мають прокотитися через українську територію на схід, до російського кордону. Можливо, навіть за старими картами", – заявив Орбан, вочевидь, натякнувши на Другу світову війну.

Він додав, що Угорщина є "частиною західного світу, членом НАТО та Європейського Союзу, де, окрім нас, усі підтримують війну або принаймні діють так само". За його словами, хоча Угорщина надала гуманітарну допомогу Україні та прийняла біженців, ця допомога "не означає припинення наших відносин з Росією, оскільки це суперечило б нашим національним інтересам".

"Ми підтримуємо наші економічні відносини з Росією, і фактично ми рекомендуємо всьому західному світу робити те саме, тому що без відносин не буде ні припинення вогню, ні мирних переговорів", – сказав він.

Як відомо, Угорщина, на відміну від решти членів Євросоюзу та НАТО, відмовляється постачати Україні зброю і навіть не дозволяє її транспортувати через свою територію. Також Будапешт відмовляється підтримувати антиросійські санкції, а безпосередньо Віктор Орбан підтримує дружні стосунки з президентом РФ Володимиром Путіним з моменту вступу на посаду 2010 року

Зеленський заявив, що Україна може погодитися на дипломатичне врегулювання війни

п’ятниця, 19 липень 2024, 10:56

Здійснюючи тиск на Росію, можна погодитися на дипломатичне врегулювання війни в Україні –-не завжди території відвойовуються силою, передають Патріоти України з посиланням на інтерв’ю BBC президента України Володимира Зеленського. Він сказав, що весь ...

Без бронетехніки, але на мотоциклах: Окупанти ведуть штурми біля Малої Токмачки на Оріхівському напрямку

п’ятниця, 19 липень 2024, 10:28

У районі села Мала Токмачка на Оріхівському напрямку противник застосовує тактику штурмів малими піхотними групами без бронетехніки, на мотоциклах, заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій в ефірі національного ...