Це оркам не "мультики": Американці розробляють лазери-вбивці російської гіперзвукової зброї

Американці в рамках перегонів за озброєнням з Росією та Китаєм розробляють новітні лазери-вбивці, якими будуть оснащувати свої військові кораблі. Їх головна перевага - здатність знищувати гіперзвукові ракети в повітрі, передають Патріоти України.

Нова технологія буде використовувати ядерну енергію. Перед нею нібито безпорадні російські гіперзвукові ракетні комплекси "Кинджал" та "Цикрон", а також китайські системи ПРО DF-21 і DF-26, йдеться в статті Rzeczpospolita.

Видання пише, що новітні лазери називають "вбивцям авіаносців", оскільки вони можуть атакувати мішені зі швидкістю світла, що зводить нанівець переваги гіперзвукової зброї РФ та Китаю.

Також вони не потребують запасів боєприпасів, що дає кораблям, які оснащені подібними лазерами, майже необмежені можливості стрільби.

Раніше в США вже активно випробовували лазери меншої потужності, які здатні легко знищувати дрони. Однак наразі американці сконцентрували свої зусилля на створенні більш потужній зброї, прокоментував CNN адмірал Майкл Гілдей, начальник військово-морських операцій.

"Розробка систем, які використовують високоенергетичні лазери або потужні мікрохвилі для знищення загрози, є головним пріоритетом", - сказав він.

Наразі флот США вже має декілька кораблів, які оснащені лазерами подібної потужності. Серед них найміцніша гармата встановлена на есмінці типу "Замволт". Її приблизна потужність сягає 150 кВт.

Однак наразі армія США розробляє системи, потужність яких сягатиме 300 кВт. Розробкою займається компанія General Atomics. Раніше вона також розробила для ВМС США прототип електромагнітної гармати, проте військові свого часу відмовились від цього проекту.

США вже певний час тестують міць своїх найголовніших військових технологій саме на кораблях. У грудні 2021 року ВМС США провели випробування лазерної зброї LWSD Mk 2 Mod 0 в Аденській затоці. Тоді лазерна гармата на борту USS Portland показала вдале знищення плавучої цілі. Тепер ця технологія використовується для боротьби з безпілотниками, човнами, а також крилатими ракетами.

"Є об'єктивні речі": Огризко розповів, як Захід перейшов власні червоні лінії і які наслідки це матиме для РФ

неділя, 23 червень 2024, 10:57

Сполучені Штати дозволили завдавати ударів по території РФ далекобійними ракетами (до 300 кілометрів) - і цей процес прискориться. Все через те, що Захід перейшов власні "червоні лінії", які стримували їх у прийнятті рішень щодо війни в Україні останні...

"Дасть можливість виконувати не лише повітряні, а й наземні операції": Світан назвав "тріаду" для перемоги над ворогом

неділя, 23 червень 2024, 10:55

Щоб досягти переваги над авіацією країни-окупанта Росії, Україні потрібна "тріада" засобів. Це літаки-винищувачі, літаки далекого радіолокаційного виявлення та ефективні засоби ППО. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив льотчик-інструкто...