"Це погана угода": Американський дипломат розповів, чому Вашингтон пішов на компроміс з Берліном щодо "Північного потоку-2"

Американський дипломат Джордж Кент, який на час відпустки Крістіни Квін виконує роль тимчасового повіреного в справах США в Україні, в інтерв'ю констатував відмінності в поглядах Берліна та Вашингтона на проект Північний потік-2, передають Патріоти України.

Кент прокоментував запитання про те, чи можуть США і Німеччина синхронізувати свої позиції щодо України та газового питання — і що буде, якщо цього так і не станеться. «США досі дотримуються погляду, що запуск Північного потоку — 2 — це погана угода, вона погана для України, вона погана для енергетичної безпеки Європи загалом, вона погана для Польщі та інших країн Центральної Європи», — визнав Джордж Кент.

Однак, за його словами, Білий дім намагається зберігати діалог зі своїми партнерами і шукати компромісні рішення. «Ми в США ніколи стовідсотково не збігаємося в поглядах з нашими численними партнерами і союзниками, але водночас ми завжди віддані тому, щоб діалог тривав, і намагаємося сформувати з нашими партнерами спільний погляд на загрози і загальні підходи для їх вирішення», — пояснив дипломат.

За його словами, укладаючи резонансну угоду з Німеччиною щодо проекту Північний потік-2, США сподівалися зобов’язати Берлін стежити за тим, щоб Росія не могла використовувати енергетичні ресурси як зброю.

«Інтенція нашої політики в тому, щоб транзитний газ продовжував надходити через територію України і щоб Україна продовжувала отримувати достатньо прибутку від своєї ГТС, підтримуючи її у хорошому стані, це важливо як для України, так і для всієї системи транспортування газу до Європи. Це наша турбота про сьогодення, і ми сподіваємося, що стимулів достатньо, щоб цієї зими Росія не перекрила газ Україні, як робила це вже чотири рази за останні 15 років», — додав Кент в інтерв'ю.

Джерело: НВ

З архіву ПУ. Путіна "кинули" з Донбасом: Богдан зробив несподіване зізнання в інтерв'ю Собчак (відео)

вівторок, 7 грудень 2021, 19:00

Колишній керівник Офісу президента, адвокат і бізнесмен Андрій Богдан у листопаді 2020 року заявив, що президент України Володимир Зеленський не виконав зобов'язань, даних главі РФ Володимиру Путіну. Про це Богдан розповів в інтерв'ю російській телевед...

Хіти тижня. "В Кремле запереживали из-за возможной передачи Украине афганских A-29 Super Tucano", - Злий Одесит

вівторок, 7 грудень 2021, 18:00

"Помните разговоры о том, что Украина может приобрести лёгкие штурмовики A-29 Super Tucano? Затем эти разговоры сошли на нет, хотя дискуссия была весьма оживлённая и счёту сломанным копьям в данном ристалище экспертной среды просто нет. Собственно, так...