"Це погана угода": Американський дипломат розповів, чому Вашингтон пішов на компроміс з Берліном щодо "Північного потоку-2"

Американський дипломат Джордж Кент, який на час відпустки Крістіни Квін виконує роль тимчасового повіреного в справах США в Україні, в інтерв'ю констатував відмінності в поглядах Берліна та Вашингтона на проект Північний потік-2, передають Патріоти України.

Кент прокоментував запитання про те, чи можуть США і Німеччина синхронізувати свої позиції щодо України та газового питання — і що буде, якщо цього так і не станеться. «США досі дотримуються погляду, що запуск Північного потоку — 2 — це погана угода, вона погана для України, вона погана для енергетичної безпеки Європи загалом, вона погана для Польщі та інших країн Центральної Європи», — визнав Джордж Кент.

Однак, за його словами, Білий дім намагається зберігати діалог зі своїми партнерами і шукати компромісні рішення. «Ми в США ніколи стовідсотково не збігаємося в поглядах з нашими численними партнерами і союзниками, але водночас ми завжди віддані тому, щоб діалог тривав, і намагаємося сформувати з нашими партнерами спільний погляд на загрози і загальні підходи для їх вирішення», — пояснив дипломат.

За його словами, укладаючи резонансну угоду з Німеччиною щодо проекту Північний потік-2, США сподівалися зобов’язати Берлін стежити за тим, щоб Росія не могла використовувати енергетичні ресурси як зброю.

«Інтенція нашої політики в тому, щоб транзитний газ продовжував надходити через територію України і щоб Україна продовжувала отримувати достатньо прибутку від своєї ГТС, підтримуючи її у хорошому стані, це важливо як для України, так і для всієї системи транспортування газу до Європи. Це наша турбота про сьогодення, і ми сподіваємося, що стимулів достатньо, щоб цієї зими Росія не перекрила газ Україні, як робила це вже чотири рази за останні 15 років», — додав Кент в інтерв'ю.

Джерело: НВ

"Виграти війну Путін не здатний. Але й програти її дозволити собі не може. Тому буде продовжувати безглузду бійню", - Ейдман

понеділок, 6 лютий 2023, 13:56

Соціолог і дослідник путінізму Ігор Ейдман вважає, що програш у війні коштуватиме Путіну влади в Росії, передають Патріоти України. «Путін у Волгограді назвав нову мету війни: «Наше головне завдання — забезпечити збереження росії». А за кілька років до...

"Дуже складна ситуація, але хлопці тримаються": Лейтенант Нацгвардії розповів про пекло у Бахмуті

понеділок, 6 лютий 2023, 13:50

Збройні сили України мужньо тримають оборону на Бахмутському напрямку, незважаючи на те, що ворог суттєво посилив тиск на позиції українських захисників. Про це повідомив командир роти батальйону "Свобода", лейтенант Нацгвардії Євген Оропай в ефірі тел...