"Це погана угода": Американський дипломат розповів, чому Вашингтон пішов на компроміс з Берліном щодо "Північного потоку-2"

Американський дипломат Джордж Кент, який на час відпустки Крістіни Квін виконує роль тимчасового повіреного в справах США в Україні, в інтерв'ю констатував відмінності в поглядах Берліна та Вашингтона на проект Північний потік-2, передають Патріоти України.

Кент прокоментував запитання про те, чи можуть США і Німеччина синхронізувати свої позиції щодо України та газового питання — і що буде, якщо цього так і не станеться. «США досі дотримуються погляду, що запуск Північного потоку — 2 — це погана угода, вона погана для України, вона погана для енергетичної безпеки Європи загалом, вона погана для Польщі та інших країн Центральної Європи», — визнав Джордж Кент.

Однак, за його словами, Білий дім намагається зберігати діалог зі своїми партнерами і шукати компромісні рішення. «Ми в США ніколи стовідсотково не збігаємося в поглядах з нашими численними партнерами і союзниками, але водночас ми завжди віддані тому, щоб діалог тривав, і намагаємося сформувати з нашими партнерами спільний погляд на загрози і загальні підходи для їх вирішення», — пояснив дипломат.

За його словами, укладаючи резонансну угоду з Німеччиною щодо проекту Північний потік-2, США сподівалися зобов’язати Берлін стежити за тим, щоб Росія не могла використовувати енергетичні ресурси як зброю.

«Інтенція нашої політики в тому, щоб транзитний газ продовжував надходити через територію України і щоб Україна продовжувала отримувати достатньо прибутку від своєї ГТС, підтримуючи її у хорошому стані, це важливо як для України, так і для всієї системи транспортування газу до Європи. Це наша турбота про сьогодення, і ми сподіваємося, що стимулів достатньо, щоб цієї зими Росія не перекрила газ Україні, як робила це вже чотири рази за останні 15 років», — додав Кент в інтерв'ю.

Джерело: НВ

США призначили головного контролера за допомогою Україні

субота, 23 вересень 2023, 19:43

США призначили провідного генерального інспектора Міністерства оборони Роберта Сторча головним контролером за допомогою Україні. До нової посади він приступить вже 18 жовтня. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. . Сторч буде працювати з Д...

У ГУР Міноборони показали, як звільняли Кліщіївку (відео)

субота, 23 вересень 2023, 18:55

Головне управління розвідки показало кадри боїв за звільнення села Кліщіївка під Бахмутом. Відео оприлюднене на сторінках ГУР в соцмережах, передають Патріоти України. «Хоробрі воїни 4-ї служби ГУР МО продовжують рух вперед. Слава Україні», — йдеться у...