"Це революція ППО": Експерт розповів про технології FrankenSAM, які США передали Україні

Сполучені Штати передають Україні технології FrankenSAM для модернізації та адаптації радянських засобів протиповітряної оборони під західні ракети. Як розповів в ефірі телеканалу "Еспресо" військовий експерт Defence Express Іван Киричевський, зокрема, за допомогою FrankenSAM можна буде адаптувати комплекси "Бук" під ракети AIM-7, передають Патріоти України.

"Проект FrankenSAM передбачає адаптацію радянських ЗРК і ракет, які могли вже закінчитися, під американські, яких може бути цілком достатньо. Наприклад, адаптація комплексів "Бук" під ракети AIM-7. Цими ракетами можна буде збивати "шахеди", крилаті ракети, чи якісь цілі поблизу лінії фронту", – пояснив він.

Киричевський наголосив, що проект FrankenSAM – це революція протиповітряної оборони. За його словами, Україна отримає від США технології, які коштують сотні мільйонів доларів.

"США передають нам технології, тому що недостатньо мати пускові установки, ще потрібно мати можливість їх обслуговувати. І саме для цього Пентагон передав ці технології. У рамках FrankenSAM нам передають технології, які коштують сотні мільйонів доларів. Проєкт FrankenSAM – це революція протиповітряної оборони. Серійну адаптацію американських ракет під радянські ЗРК ще ніхто не робив", – констатував експерт.

Передача технологій FrankenSAM Україні

У Білому домі повідомили, що Міністерство оборони США передало Україні пакет технічних даних для початку місцевого виробництва систем протиповітряної оборони FrankenSAM.

За допомогою цих технологій можна поєднувати сучасні ракети "земля-повітря" західного зразка з пусковими установками, які були виготовлені ще за радянських часів, чи радарами, що вже є на озброєнні в українських військових. Ці системи будуть паралельно вироблятися в Україні та США. Такий підхід дозволить суттєво пришвидшити їхнє розгортання.

Німеччина підтвердила доставку в Україну додаткової установка ППО IRIS-T, як це покращить захист нашого неба

субота, 25 травень 2024, 7:30

Німеччина надала Україні третю частину обіцяних зенітних комплексів IRIS-T. Однак промисловість не встигає виробляти ракети для цих комплексів, розповіли журналісти. . 24 травня в Україні опинилася ще одна установка протиповітряної оборони IRIS-T SLM....

"Маємо бути готовими": Прикордонники не виключають можливого наступу РФ у Сумській області

субота, 25 травень 2024, 7:22

Українські прикордонники не виключають, що росіяни можуть розпочати наступ у Сумській області, як це сталося у Харківській області. Хоча зараз окупанти не мають достатньо сил для цього. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Державної пр...