Росія, у разі, якщо використає проти України тактичну ядерну зброю, може сама себе знищити. Крім того, РФ тим сами руйнує фундаментальні основи ядерної безпеки у всьому світі. Про це в інтерв'ю ТСН повідомив військовий експерт Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
За його словами, тактична ядерна зброя відрізняється від іншої - потужністю бойової частини ракети. Вона може бути від однієї до двух кілотонн. У той час як стратегічна ядерна зброя може містити десятки мегатонн заряду.
“Хоча якщо ми говоримо саме про використання, то що тактична, що стратегічна зброя підпадають під одну позицію: і одне і інше - ядерна зброя. Її використання фактично змінює фундаментальні основи щодо ядерної безпеки у світі. Є ядерний клуб цивілізованих країн, в якому є країна, яка не зовсім цивілізована, і є країна, яка зовсім не цивілізована - це Північна Корея. Хоча якби там не було, але Північна Корея поводить себе більш стримано, чим РФ”, - розповів Олександр Коваленко.
Якщо будь яка з цих країн, каже експерт, використовує ядерну зброю не під час війни, а навіть під час навчань - вона повинна повідомляти про це всі інші країни. Якщо ж вона цього не робить - вона руйнує фундаментальні основи безпеки.
“Якщо РФ використає тактичну ядерну зброю, вона одразу може проти себе налаштувати велику кількість країн. Навіть ті, які нібито є друзями. Тобто це самогубство самої Росії”, - додав військовий експерт.
“Фактично немає якихось меж. Тактична ракетна зброя може використовуватися навіть на відстані понад 500 кілометрів. Також вона може розміщуватися на іншому ракетному озброєння: ті ж самі ракети Х-101, Х-55. Наразі невідомо, скільки у Росії придатного ядерного озброєння. Ті умови, в яких це все зберігалося багато років, м’яко кажучи, незадовільні”, - наголосив Олександр Коваленко.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...