
31 січня о 10.42 сталося порушення роботи з вимкненням одразу двох електроліній – між енергосистемами Румунії та Молдови на 400 кВ і між західною й центральною частинами України лінії 750 кВ. Про це перший віцепрем'єр-міністр України – міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив у Telegram, передають Патріоти України.
"Це спричинило каскадне відключення в електроенергетичній мережі України та спрацьовування автоматичних захистів на підстанціях. Було розвантажено блоки атомних електростанцій", – ідеться в його пості.
У Києві й області, а також у Житомирській і Харківській областях введено спеціальні графіки аварійних вимкнень. "Протягом найближчих годин світло буде відновлено", – пообіцяв Шмигаль.
Президент України Володимир Зеленський заявив у соцмережах, що "все необхідне реагування на рівні української енергосистеми є". "Ведуться відновлювальні роботи. Завдання – стабілізувати ситуацію найближчим часом", – повідомив глава держави.
Латвійська розвідка попереджає про можливі гібридні провокації з боку росії проти країн східного флангу НАТО, зокрема держав Балтії та Польщі, передають Патріоти України. Як повідомляє Fox News із посиланням на представників спецслужб, метою таких дій ...
Країни Європи повинні готуватися не лише до деокупації українських територій, а й до можливого розпаду Російської Федерації, ризик якого зростає з кожним днем війни в Україні. Такий сценарій може супроводжуватися виходом окремих регіонів зі складу РФ, ...