Голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія розповів, чому електронне декларування, яке Верховна Рада відновила у вівторок, 5 вересня, не є доступним для перегляду будь-ким. Про це Арахамія повідомив у Telegram, передають Патріоти України.
«Сьогодні парламент проголосував за відновлення декларування — 329 голосів у форматі, прохідному для зарахування нашими міжнародними партнерами», — наголосив Арахамія.
Він зауважив, що окрім міжнародних партнерів в України є суспільство, яке незадоволене тим, що реєстр декларантів за замовчуванням доступний доступний для перевірок НАБУ та НАЗК, проте не є доступним для всіх.
Арахамія зазначив, що у цього є два пояснення:
«Ми з керівництвом парламенту будемо перші подавати такі листи до НАЗК з проханням зробити наші декларації публічними. Це політична відповідальність кожного декларанта», — додав Арахамія.
Він також заявив, що такий гібридний формат декларування виник на прохання декларантів місцевих громад, які живуть на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці. За його словами, це ніяк не заважатиме уповноваженим перевіряючим органам виконувати свою роботу.
У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада України відновила електронне декларування. За це рішення проголосували 329 депутатів. При цьому головна правка 371 про відкриття декларацій не набрала голосів. За неї проголосували 199 депутатів.
Таким чином реєстр буде закрито. Якщо президент Володимир Зеленський підпише цей закон, інформація про статки чиновників буде непублічною ще рік.
У Центрі протидії корупції заявили, що законопроєкт у чинній редакції не дозволить контроль громадськості та журналістів за владою і суперечить позиції Євросоюзу, послів G7, а також рекомендації постійного доповідача Європарламенту Міхаеля Галера. ЦПД закликав президента повернути законопроєкт у парламент із вимогою відкрити реєстр.
Компанія EKC.AG з Вюрцбурга стала головним постачальником хрому до Росії, попри санкції та війну. З січня 2023 по квітень 2024 року майже половину всього імпорту цього металу до РФ забезпечувала саме вона. Загальна сума – понад 24 мільйони євро. Про це...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.04.25 орієнтовно склали: