Українська армія буде змушена вдатися до асиметричних дій, аби протистояти агресору, що має перевагу в усіх видах ресурсів, зокрема, намагатися втягнути російські сили в бої в містах, передають Патріоти України.
Якщо масштабна військова допомога США не відновиться і ЗСУ постануть перед жорстким дефіцитом снарядів, українське командування може повернутися до тактики оборони у містах, як це було на початку повномасштабного вторгнення. Таку думку в коментарі американському виданню Vox висловив відомий військовий аналітик із Центру нової американської безпеки Франц-Стефан Гаді.
"Нездатність надати Україні військову допомогу не призведе до негайної перемоги Росії, але це змінить характер війни. Вони (українці), ймовірно, почали б проводити більш асиметричні стратегії. Тобто відступати з окремих ділянок лінії фронту в міські поселення, намагаючись втягнути російські сили в бої в містах", – вважає аналітик.
Видання називає це сумною перспективою для мирного населення України, оскільки бойові дії в містах завжди мають надзвичайно високу кількість загиблих серед цивільного населення. До того ж російська бойова тактика призводить до того, що після таких боїв міста лежать в суцільних руїнах.
Окремо Франц-Стефан Гаді критикує аргументи американських скептиків про те, що Америка буцімто дарма витрачає мільярди доларів на війну, яка зайшла в глухий кут. Він зауважує, що без американської допомогти війна справді вийде з глухого кута – наблизивши Росію до перемоги. Але для Америки це буде значно гірша ситуація, ніж сьогодні.
За словами експерта, навіть якщо Росія і не вторгнеться в Польщу чи країни Балтії після перемоги в Україні, поява російських армій на кордонах НАТО зробить цей напрям нестабільним. "В довгостроковій перспективі — це набагато більша проблема політики безпеки для Сполучених Штатів. Це може [зрештою] вимагати набагато більше фінансування, ніж Сполучені Штати витрачають зараз", – наголосив експерт
Неявка Путіна на зустріч з Зеленським на інспіровані самим кремлівським вождем переговори в Стамбулі чимало політиків та експертів сприйняли як прояв слабкості правителя Росії, всупереч тиражовано у кремлівською пропагандою вдачі "мачо". Але не Трамп
Для того, щоб Росія погодилася на припинення війни або хоча б тимчасове перемир’я, є два шляхи. Що це за шляхи, розповів ексміністр закордонних справ, дипломат, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко в інтерв’ю «Главреду», передають Патріот...