"Це велика проблема": Росія постійно адаптується до війни, роблячи високоточну зброю Заходу марною, - WSJ

Представник Міністерства оборони США заявив, що Пентагон обізнаний про зростаючу загрозу. Як пише The Wall Street Journal, успіх Росії в електронній протидії західному озброєнню є стратегічною проблемою для США та їхніх союзників. Російська армія постійно адаптується, використовуючи свої величезні можливості радіоелектронної боротьби, передають Патріоти України.

Зазначається, що, наприклад, американські артилерійські снаряди M982 Excalibur творили дива, щойно потрапили на поле бою в Україні влітку 2022 року. Керовані GPS боєприпаси вражали російські танки й артилерію з хірургічною точністю, але тривало це недовго. Однак, за словами українських командирів, до середини 2023 року боєприпаси Excalibur стали практично марними та більше не застосовуються.

Схожа доля спіткала і кілька інших видів зброї, які продемонстрували технологічну перевагу Заходу. "Російське втручання виявилося особливо успішним щодо Excalibur... Інші високоточні артилерійські снаряди, такі як Bonus виробництва Франції та Швеції, також стали менш ефективними через російські перешкоди", - йдеться в публікації.

Вказується, що російські заходи електронної протидії також значно знизили точність боєприпасів GMLRS для HIMARS - зброї, яка влітку 2022 року змінила хід війни на користь України, як заявляють українські військові чиновники.

"Відхилення варіюється залежно від відстані... Це велика проблема для ракети GMLRS типу M31 з унітарною боєголовкою, яку з великим успіхом використовували у 2022 році для ураження російських бункерів, командних центрів, понтонів, складів озброєння та захищеного обладнання", - пише WSJ.

Зазначається, що деякі інші західні види високоточної зброї, надані зовсім недавно, продовжують вражати важливі російські цілі. Це балістичні ракети ATACMS американського виробництва, а також крилаті ракети Storm Shadow. Але, на думку українських військових і західних експертів з оборони, те, коли Росія навчиться знижувати ефективність і підвищувати рівень перехоплення цих ракет, також є лише питанням часу.

"Ми повинні припустити, що адаптація відбуватиметься завжди, і росіяни адаптувалися до безлічі речей", - заявив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі. Представник Міністерства оборони США заявив, що Пентагон "дуже обізнаний" про загрозу електронної війни, яка постійно розвивається і виходить від Росії. За його словами, США тісно співпрацюють з Україною та партнерами в оборонній промисловості, щоб швидко реагувати на цю загрозу і гарантувати, що американська високоточна зброя залишиться ефективною в умовах війни.

Борис Джонсон славно потрудився: Зеленський і Трамп домовилися про особисту зустріч. Деталі телефонної розмови

субота, 20 липень 2024, 6:20

Після візиту Бориса Джонсона до лідера республіканців, намітився деякий зсув в усталеному розкладі сил, зазначають Патріоти України. Український президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови із Дональдом Трампом обговорив підтримку Києва з ...

"Вже найближчим часом результати стануть помітними на полі бою": Залужний вперше відзвітував про результати роботи в якості посла України

субота, 20 липень 2024, 0:33

Посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше відзвітував про результати роботи як посол, зазначають Патріоти України. Новоспечений дипломат висловив впевненість у тому, що результати роботи української команд...