"Це воєнний злочин!": РФ, яка другий рік нищить Україну касетними боєприпасами, істерить на передачу ЗСУ аналогічних боєприпасів від Пентагону

Речниця МЗС РФ Марія Захарова замовчала той факт, що російські війська застосовують касетні боєприпаси в Україні з першого дня вторгнення.

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації прокоментували передачу Україні касетних боєприпасів Сполученими Штатами Америки. Відповідна публікація з'явилася в Telegram-каналі речниці відомства Марії Захарової 7 липня.

Представник МЗС РФ опублікувала відео з брифінгу ексспікерки Білого дому Джен Псакі від 28 лютого 2022 року, де вона відповідає на запитання про касетні боєприпаси.

"Застосування касетних боєприпасів — це воєнний злочин", — написала Марія Захарова під відео.

Як зазначає "Русская служба BBC", висловлювання Джен Псакі було передано російською дипломаткою неточно.

Речниця Білого дому заявила, що якщо повідомлення про застосування касетних боєприпасів проти мирного населення підтвердяться, то це "потенційно" буде воєнним злочином. За словами Псакі, США у своїх оцінках спиратимуться на міжнародні організації.

Крім того, Марія Захарова не згадала про те, що Збройні сили РФ застосовують касетні боєприпаси в Україні від самого початку вторгнення.

Журналісти також зазначили, що США, Росія та Україна не приєдналися до конвенції, що забороняє виробництво, використання і зберігання касетних боєприпасів.

Нагадаємо, що 7 липня в адміністрації президента США Джо Байдена офіційно підтвердили передачу Україні касетних боєприпасів. Київ узяв на себе письмові зобов'язання, що буде розумно використовувати ці снаряди.

Міноборони РФ бадьоро рапортує про збиття 38 дронів над окупованим Кримом

неділя, 3 березень 2024, 6:56

За інформацією Міноборони РФ над півостровом збили 38 українських безпілотників. Міноборони РФ у неділю, 3 березня, заявило ніби про атаку 38 українських дронів в Криму. Відомство стверджує, що всі безпілотники було збито. . "Сьогодні вночі припинено...

За два роки не підготувалися? В України нема потужної лінії оборони під Авдіївкою, російські війська йдуть вперед, - NYT

неділя, 3 березень 2024, 6:45

Російські війська продовжують досягати невеликих, але швидких успіхів за межами Авдіївки. Частково це можна пояснити зменшенням західної допомоги Україні, але є ще одна проблема військ Києва - погана оборона. Як йдеться у матеріалі The New York Times, ...