"Це вже друга партія": Кремль "спалився" з передачею Сирії МіГ-29, намагаючись прикрити "іхтамнєтів" у Лівії

Навіть після того, як Росія у 2015 році розгорнула на авіабазі Хмеймім власні літаки, мова про постачання літаків Сирії не йшла.

Росія вже заплуталась у передачах озброєння до Сирії та "спалилась" повідомленням про "другу партію модернізованих МіГ-29" в той час, коли про першу повідомити просто "забули", зазначають Патріоти України.

Цілком можливо - це просто спроба виправдати інформацію щодо "перефарбованих" бойових літаків, які нещодавно отримала "Лівійська національна армія" Халіфа Хафтара, якого підтримує Кремль у боротьбі з визнаним ООН Урядом національної єдності.

Офіційне та однозначне повідомлення про отримання Сирією МіГ-29 оприлюднило посольство Росії. "Сирійська арабська армія отримала другу партію модернізованих винищувачів МиГ-29 від Росії в рамках військово-технічного співробітництва між нашими країнами. Сирійці вже починають виконувати місії на цих літаках", - йдеться у повідомленні.

Водночас жодної офіційної інформації щодо постачання першої партії модернізованих МиГ-29 до Сирії немає. Єдиний відомий контракт на модернізовані МіГ-29 між Росією та Сирією був підписаний ще у 2007 році зі строком виконання до 2013. Мова йшла про 12 літаків МиГ-29М/М2.

Проте цей контракт був заморожений, щонайменше станом на 2012 рік, коли тодішній замдиректора Федслужби РФ з військово-технічного співробітництва В'ячеслав Дзіркалін повідомив, що Росія не буде постачати озброєння до Сирії поки там йде війна.

Навіть після того, як Росія у 2015 році розгорнула на авіабазі Хмеймім власні літаки, мова про постачання літаків Сирії не йшла. Навіть враховуючи застосування МиГ-29СМТ армією РФ у Сирії - було повідомлено про їх повернення 13 грудня 2017 року до Росії.

У свою чергу російські ЗМІ намагаються максимально обережно висвітлювати цю тему, відсилаючи до того, що МиГ-29 постачав Сирії ще СРСР у 80-х роках. А також зазначають, що про партію винищувачів раніше повідомляла сирійська інформагенція Sana. Проте в цій публікації від 30 травня, тобто за декілька днів до офіційного повідомлення, мова також йшла про "другу партію".

Таким чином Кремль таємно озброїв армію Башара Асада модернізованими МиГ-29, або шляхом виконання контракту від 2007 року, або уклавши нові домовленості. Також існує можливість, що повідомлення від посольства РФ у Сирії є спробою якось потім пояснити скандал із таємною передачею російських "перефарбованих" МиГ-29 у Лівію, яку викрила армія США. Додамо, що реакція Кремля на цю заяву була класичною у стилі "іхтамнет". Мовляв і літаки не російські, а радянські та взагалі це закиди "госдепа".

Джерело: Defense News

Небо жорстоке до навернутого в скрепне православ'я макюкальника: У Допи знов можуть "вкрасти" Харків

середа, 14 квітень 2021, 11:27

У Харкові розгортається кампанія виборів міського голови. Співрозмовник однієї з відомих соціологічних фірм повідомив в коментарі сайту "Страна", що, виходячи з їхніх останніх закритих досліджень, у в. о. міського голови Ігоря Терехова зараз є деяка пе...

Дайте скрепам корвалолу: США заявили про перекидання додаткових військ до Німеччини на тлі стягування Путіним солдат до кордону України

середа, 14 квітень 2021, 11:15

На тлі напруженості в відносинах з Росією Сполучені Штати нарощують свої сили в Німеччині, відмовившись також від планів колишнього президента Дональда Трампа вивести близько 12 тисяч з 36 тисяч військовослужбовців з країни, що входить в НАТО. Про це п...