Росія вже заплуталась у передачах озброєння до Сирії та "спалилась" повідомленням про "другу партію модернізованих МіГ-29" в той час, коли про першу повідомити просто "забули", зазначають Патріоти України.
Цілком можливо - це просто спроба виправдати інформацію щодо "перефарбованих" бойових літаків, які нещодавно отримала "Лівійська національна армія" Халіфа Хафтара, якого підтримує Кремль у боротьбі з визнаним ООН Урядом національної єдності.
Офіційне та однозначне повідомлення про отримання Сирією МіГ-29 оприлюднило посольство Росії. "Сирійська арабська армія отримала другу партію модернізованих винищувачів МиГ-29 від Росії в рамках військово-технічного співробітництва між нашими країнами. Сирійці вже починають виконувати місії на цих літаках", - йдеться у повідомленні.
Водночас жодної офіційної інформації щодо постачання першої партії модернізованих МиГ-29 до Сирії немає. Єдиний відомий контракт на модернізовані МіГ-29 між Росією та Сирією був підписаний ще у 2007 році зі строком виконання до 2013. Мова йшла про 12 літаків МиГ-29М/М2.
Проте цей контракт був заморожений, щонайменше станом на 2012 рік, коли тодішній замдиректора Федслужби РФ з військово-технічного співробітництва В'ячеслав Дзіркалін повідомив, що Росія не буде постачати озброєння до Сирії поки там йде війна.
Навіть після того, як Росія у 2015 році розгорнула на авіабазі Хмеймім власні літаки, мова про постачання літаків Сирії не йшла. Навіть враховуючи застосування МиГ-29СМТ армією РФ у Сирії - було повідомлено про їх повернення 13 грудня 2017 року до Росії.
Таким чином Кремль таємно озброїв армію Башара Асада модернізованими МиГ-29, або шляхом виконання контракту від 2007 року, або уклавши нові домовленості. Також існує можливість, що повідомлення від посольства РФ у Сирії є спробою якось потім пояснити скандал із таємною передачею російських "перефарбованих" МиГ-29 у Лівію, яку викрила армія США. Додамо, що реакція Кремля на цю заяву була класичною у стилі "іхтамнет". Мовляв і літаки не російські, а радянські та взагалі це закиди "госдепа".
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: