Україна має великі поклади титану та рідкісноземельних металів, які використовуються у виробництві акумуляторів, електроніки, медичних імплантів і високоміцних сплавів, що необхідні для виготовлення літаків F-16, F-35 та іншої сучасної техніки. Після укладення угоди про співпрацю в галузі надрокористування зі США саме ці українські ресурси стали об’єктом інтересу американських інвесторів, які планують залучити новітні технології для їх видобутку та переробки. Про це розповіла доктор геологічних наук, завідувач відділу корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України Олена Ремезова в інтерв'ю РБК. Україна – одна з небагатьох країн Європи, яка має промислові запаси титану, передають Патріоти України.
Цей метал незамінний у військовій техніці, зокрема для виготовлення корпусів літаків F-16 і F-35, використовується у суднобудуванні, протезуванні та виробництві акумуляторів. За словами Ремезової, "у виробах із титану додана вартість дуже висока, титан – це основа сучасного машинобудування, медицини та оборонної сфери".
Ремезова також наголошує, що найкраще російське родовище титану буде гірше за посереднє українське, а за оцінками вчених, загальний потенціал України може сягати до 20% світових запасів цього металу. Окрім титану, в Україні зосереджено родовища скандію, неодиму, тербію, диспрозію, ітрію та інших рідкісноземельних металів, які є основою для:
На думку експертки, саме ці елементи відкривають для України нові перспективи, адже "рідкісноземельні – це метали майбутнього, і якщо ми не почнемо їх розробляти, то просто втратимо шанс на економічну модернізацію". Найбільші перспективні родовища: Пержанське (Житомирщина), Азовське і Мазурівське (Приазов’я), Новополтавське (центр країни). Частина цих об’єктів, на жаль, наразі перебуває під окупацією.
Світова залежність від китайського експорту рідкісноземельних металів – це серйозний геополітичний ризик. Саме тому США активно шукають альтернативні джерела постачання, іУкраїна, за словами Ремезової, має шанс "стати стратегічним партнером у формуванні нового, безпечного ланцюга постачання". Окрім сировини, американські компанії можуть привнести в Україну технології розвідки, екологічного видобутку та переробки, створити нові робочі місця, відкрити наукові програми в університетах.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...