Цей сценарій відклали: НАТО могло б дуже швидко закінчити цю війну, але існує чітка межа, - Маломуж

НАТО могло б закінчити війну в Україні дуже швидко, але у такому разі критично зросте ризик ядерної війни. Як повідомив в інтерв'ю OBOZREVATEL керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках, генерал армії Микола Маломуж, сценарій прямої конфронтації РФ та НАТО в Україні навряд чи опрацьовується зараз, передають Патріоти України.

"Якби була підготовлена дуже ефективна операція, то війна могла б закінчитися швидко, тому що Росія не має навіть десятої частини потенціалу, який мають об'єднані сили НАТО. Але це, звісно, підвищення градуса щодо ядерної конфронтації та ядерної війни", - заявив Маломуж.

На його переконання, якби НАТО вступило у війну, то Росія спробувала б розгорнути стратегічні наступальні озброєння "ядерного стримування", тобто нападу. Світ опинився б на межі глобальної кризи та загрози знищення людства загалом.

"Байден й інші світові лідери дуже чітко відчувають цю межу. Тому, гадаю, глобального наступу не буде і такий сценарій зараз не опрацьовується. Він опрацьовується на випадок, якщо Росія розпочне агресію проти якоїсь із країн НАТО – проти країни Балтії, проти Польщі. Тоді це будуть потужні сили НАТО проти Росії. Але це буде відповіддю на агресію Росії, а не навпаки, коли Альянс, підтримуючи Україну, вступить у війну", - зазначив Маломуж.

"Ми не знаємо, наскільки велика ця країна": Орбан цинічно висловився про вступ України в ЄС

п’ятниця, 29 вересень 2023, 13:53

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав російську агресію проти України «слов'янською братньою війною». Про це він сказав в ефірі Kossuth radionak, передають Патріоти України. Орбан зазначив, що Угорщина від початку дивилася на цю війну інакше, ні...

Українцям доведеться доконати утилізацію: Недобитки "Вагнера" повертаються до Бахмута - британська розвідка

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:36

Останніми тижнями до сотні бійців, пов’язаних з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнер, почали передислокацію в Україну як окремо, так і невеликими групами, для участі у бойових діях на боці різноманітних проросійських підрозділів. Про це 29 верес...