Цензура щодо кількості загиблих військових та мобілізація в "ЛДНР" загострюють невдоволення в РФ, - ISW

Зусилля Кремля щодо цензури інформації про реальну кількість загиблих військовослужбовців і примусова мобілізація в "ЛДНР" загострюють напруженість всередині країни та антивоєнні настрої в Росії, передають Патріоти України.

Внутрішні скарги росіян на недостатню підготовку російських бойових сил, ймовірно, спонукають Москву вживати заходи, щоб приборкати невдоволення. Про це йдеться у аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Так, зазначається, що Управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що Кремль наразі доручив юристам і психологам переконати сім'ї особового складу затонулого крейсера "Москва" утриматися від розголошення будь-якої інформації про смерть своїх родичів, щоб придушити зростаючу соціальну напругу в Росії.

У ГУР додали, що Кремль навіть вже погрожує анулювати фінансову компенсацію сім'ям членів екіпажу "Москви", якщо вони публічно обговорюватимуть затоплення крейсера, внаслідок чого деякі родичі на знак протесту відмовилися зустрічатися з командуванням ЧФ у окупованому Севастополі.

Українські ЗМІ також окремо повідомили, що задля зняття напруги у "ДНР" змінили мобілізаційні протоколи і тепер обіцяють компенсації пораненим і загиблим на передовій у війні, яку РФ розв'язала проти України.

"Стан Лукашенка критичний": Білоруська опозиція вимагає скликати "стратегічну сесію" для обговорення виборів у Білорусі

неділя, 28 травень 2023, 11:23

У Білорусі заявили про те, що стан самопроголошеного президента цієї держави Олександра Лукашенка критичний. Після закритої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним білоруський диктатор, чутки про стрімке погіршення здоров'я якого у Білорусі цирку...

Використали нетрадиційні маршрути: Гуменюк розповіла, чим була особливою нічна атака окупантів

неділя, 28 травень 2023, 10:56

Під час нічної атаки 28 травня росіяни запускали "Шахеди" нетрадиційними маршрутами, аби максимально обійти сили ППО на півдні. Про це розповіла керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк, передають Патріоти України. "Вони намагалися макси...