Цензура щодо кількості загиблих військових та мобілізація в "ЛДНР" загострюють невдоволення в РФ, - ISW

Зусилля Кремля щодо цензури інформації про реальну кількість загиблих військовослужбовців і примусова мобілізація в "ЛДНР" загострюють напруженість всередині країни та антивоєнні настрої в Росії, передають Патріоти України.

Внутрішні скарги росіян на недостатню підготовку російських бойових сил, ймовірно, спонукають Москву вживати заходи, щоб приборкати невдоволення. Про це йдеться у аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Так, зазначається, що Управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що Кремль наразі доручив юристам і психологам переконати сім'ї особового складу затонулого крейсера "Москва" утриматися від розголошення будь-якої інформації про смерть своїх родичів, щоб придушити зростаючу соціальну напругу в Росії.

У ГУР додали, що Кремль навіть вже погрожує анулювати фінансову компенсацію сім'ям членів екіпажу "Москви", якщо вони публічно обговорюватимуть затоплення крейсера, внаслідок чого деякі родичі на знак протесту відмовилися зустрічатися з командуванням ЧФ у окупованому Севастополі.

Українські ЗМІ також окремо повідомили, що задля зняття напруги у "ДНР" змінили мобілізаційні протоколи і тепер обіцяють компенсації пораненим і загиблим на передовій у війні, яку РФ розв'язала проти України.

Росія "допомогла", бо зацікавлена: Болгарія посварилася з Північною Македонією

неділя, 29 січень 2023, 19:40

Росія зацікавлена в розпалюванні конфліктів на Балканах, в тому числі між Болгарією та Північною Македонією. Про це заявив міністр закордонних справ Македонії Буяр Османі в інтерв'ю місцевій редакції "Радіо Свобода", передають Патріоти України. В остан...

Єврокомісія судитиметься одразу з шістьма країнами ЄС: Що саме вони порушили

неділя, 29 січень 2023, 19:00

Європейська комісія подає апеляцію до Суду ЄС проти шести країн-членів у зв'язку з їх нездатністю запобігти появі видів, шкідливих для європейської природи, інформують Патріоти України. Як повідомляє Delfi, Європейська комісія ухвалила рішення звернути...