Цікаві справи: Названо суму, яку Трамп готовий заплатити за Гренландію

Президент США Дональд Трамп багато тижнів обговорював можливість покупки Гренландії у Данії. Високопоставлені чиновники адміністрації розглядали сценарій, за яким Вашингтон міг би запропонувати Копенгагену щорічні виплати на рівні 600 мільйонів доларів. Це виданню Washington Post заявили два джерела на умовах анонімності, повідомляють Патріоти України.

Також обговорювався інший варіант, згідно з яким Данія могла отримати одноразову велику виплату, щоб зацікавити країну в угоді про продаж Гренландії. Гренландці, частина з яких невдоволення данським домінуванням, різко відреагували на новини про наміри Трампа купити їхній острів. Данські й гренландські чиновники впродовж останніх днів багаторазово стверджували, що Гренландія не продається.

«Гренландія багата на цінні ресурси, такі як мінерали, найчистіша вода і крига, запаси риби й морепродуктів. У неї є відновлювані джерела енергії, а останнім часом вона стала напрямком для пригодницького туризму», - сказав міністр закордонних справ автономії. «Ми відкриті для бізнесу, але не продаємося», - додав дипломат.

США почали проявляти дедалі більший інтерес до Арктики, тому що Китай і Росія намагаються привласнити собі її територію, яка з таненням криги стає дедалі більше доступною. Китай проголосив себе «наближеною до Арктики» країною і висловив бажання збудувати «Полярний шовковий шлях», через який товари будуть доставлятися морем з Азії в Європу.

Китай також розглядав можливість фінансування побудови трьох аеропортів у Гренландії, викликавши занепокоєння тогочасного міністра оборони США Джима Меттіса. Пентагон почав тиснути на Данію, наполягаючи, що вона сама повинна заплатити за спорудження аеропортів, а не покладатися в цьому на Пекін. Один американський чиновник розповів Washington Post, що його здивувала така цікавість Трампа до Гренландії.

Співрозмовник видання пояснив, що конгресмени від Аляски намагалися переконати Пентагон витрачати більше грошей на операції в арктичному регіоні свого штату. Тепер вони стривожені, що покупка Гренландії може підірвати всі ці зусилля.

В Москві та Севастополі заливаються жовчю: У Чорне море ввійшов величезний десантний корабель США (фотофакти)

неділя, 15 вересень 2019, 11:09

Кораблі Чорноморського флоту ВМС РФ супроводжують гостя у нейтральних водах, намагаючись показати, хто в тут господар. У суботу, 14 вересня, в акваторію Чорного моря увійшов десантний корабель ВМС США USNS Yuma. Влітку 2019-го року саме це судно достав...

Хіти тижня. Москва захлинеться власною слиною: Зеленський уточнив умови проведення виборів на Донбасі

неділя, 15 вересень 2019, 11:00

Донбас – це Україна і тому місцеві вибори там повинні бути, але тільки за українським законодавством. Президент Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори на Донбасі можуть відбутися тільки після виведення російських військ і за українським законод...