Цікаві справи: Названо суму, яку Трамп готовий заплатити за Гренландію

Президент США Дональд Трамп багато тижнів обговорював можливість покупки Гренландії у Данії. Високопоставлені чиновники адміністрації розглядали сценарій, за яким Вашингтон міг би запропонувати Копенгагену щорічні виплати на рівні 600 мільйонів доларів. Це виданню Washington Post заявили два джерела на умовах анонімності, повідомляють Патріоти України.

Також обговорювався інший варіант, згідно з яким Данія могла отримати одноразову велику виплату, щоб зацікавити країну в угоді про продаж Гренландії. Гренландці, частина з яких невдоволення данським домінуванням, різко відреагували на новини про наміри Трампа купити їхній острів. Данські й гренландські чиновники впродовж останніх днів багаторазово стверджували, що Гренландія не продається.

«Гренландія багата на цінні ресурси, такі як мінерали, найчистіша вода і крига, запаси риби й морепродуктів. У неї є відновлювані джерела енергії, а останнім часом вона стала напрямком для пригодницького туризму», - сказав міністр закордонних справ автономії. «Ми відкриті для бізнесу, але не продаємося», - додав дипломат.

США почали проявляти дедалі більший інтерес до Арктики, тому що Китай і Росія намагаються привласнити собі її територію, яка з таненням криги стає дедалі більше доступною. Китай проголосив себе «наближеною до Арктики» країною і висловив бажання збудувати «Полярний шовковий шлях», через який товари будуть доставлятися морем з Азії в Європу.

Китай також розглядав можливість фінансування побудови трьох аеропортів у Гренландії, викликавши занепокоєння тогочасного міністра оборони США Джима Меттіса. Пентагон почав тиснути на Данію, наполягаючи, що вона сама повинна заплатити за спорудження аеропортів, а не покладатися в цьому на Пекін. Один американський чиновник розповів Washington Post, що його здивувала така цікавість Трампа до Гренландії.

Співрозмовник видання пояснив, що конгресмени від Аляски намагалися переконати Пентагон витрачати більше грошей на операції в арктичному регіоні свого штату. Тепер вони стривожені, що покупка Гренландії може підірвати всі ці зусилля.

Правлячий клас шокований та наляканий: Формалізація пожиттєвого царювання Путіна заскочила росіян, пробудивши апокаліптичні відчуття

вівторок, 28 січень 2020, 6:10

У Росії представники влади і правлячого класу шоковані й налякані змінами, який готується внести в конституцію країни президент РФ Володимир Путін. Таке спостереження у блозі "Ехо Москви" висловила Лілія Шевцова, зазначають Патріоти України. Експерт за...

Хіти тижня. "Израиль не ждал доброго дядю из-за океана или мамку Меркель. Это пример для Украины", - Флінт

вівторок, 28 січень 2020, 3:00

"Я не случайно поставил статью про Израиль и его 8-е по мощи место в мире. Прежде всего это пример для Украины. И сейчас я скажу то, что будет многим очень неприятно. Не желаете читать - милости просим, можете покинуть ленту. Но сказать это необходимо"...